Biblie miejsc

Góralska, Piekarska, Licheńska, Jasnogórska... - czyli Słowo Boże kierowane do społeczności lokalnych.

Reklama

Od lewej: Biblia Góralska, Jasnogórska, Licheńska i Piekarska   Wydawnictwo M Biblie miejsc
Od lewej: Biblia Góralska, Jasnogórska, Licheńska i Piekarska
Wydanie Biblii „miejsc” jest nową formą popularyzacji nauczania i myśli św. Jana Pawła II. Pismo Święte, publikowane w ten sposób, nie tylko zawiera wspaniałe i ciągle aktualne papieskie komentarze biblijne, posiada charakter rodzinny, ale jest również przedłużeniem papieskiego myślenia i formy ewangelizacji skierowanej do społeczności lokalnych.

Jest to oryginalny i całkowicie nowatorski projekt, łączący Kościół lokalny (sanktuaria) z Kościołem powszechnym, do którego kierowany jest tekst natchniony (Pismo Święte) i nauczanie papieskie (komentarze biblijne).

Święty Jan Paweł II podkreślał w swoim nauczaniu znaczenie lokalnej tradycji i kultury w dziele ewangelizacji - stanowią one olbrzymią wartość, ponieważ są podstawą tożsamości i identyfikacji społeczeństw. Nobilitacja lokalnych społeczności zawsze przyczynia się do większego otwarcia na głoszenie Dobrej Nowiny. Żyjemy w ramach społeczności lokalnej i dlatego im bardziej Pismo Święte będzie związane z nią, tym pozytywnej będzie przyjmowane.

Na mapie Polski szczególne miejsce zajmują sanktuaria – miejsca kultu, umacniające wiarę i nadzieję całego narodu. To miejsca, które ludzie otaczają szczególnym szacunkiem, do których pielgrzymują, aby powierzyć Bogu swoje troski i nadzieje. W tych miejscach w szczególny sposób możemy usłyszeć to, co mówi do nas Bóg.

Wydania Biblii „miejsc” (Sanktuarium św. Jana Pawła II, Centrum Opatrzności Bożej, Jasnogórskiej, Piekarskiej, Góralskiej, Licheńskiej) - zawierają oprócz tekstu Pisma Świętego w tłumaczeniu ks. bp. Kazimierza Romaniuka, komentarze św. Jana Pawła II (360 stron) oraz wybór papieskiego nauczania na temat roli i znaczenia danego sanktuarium. Są formą ewangelizacji i umocnieniem w wierze wszystkich pielgrzymów.

W tym jednym projekcie udało się połączyć Pismo Święte z nauczaniem św. Jana Pawła II i jego słowami, które kierował do lokalnych społeczności w polskich sanktuariach. Oryginalna duchowa synergia tekstów tworzy niezwykłą wartość tego wielowymiarowego projektu. 

Każda z Biblii przytacza osobiste błogosławieństwo św. Jana Pawła II z 19 marca 2005 roku dla rodzin, czytających Pismo Święte. Dlatego też zamieszczono w wydaniu wykaz niedzielnych czytań, które pomagają przygotować się do niedzielnej Eucharystii w rodzinnej wspólnocie i małych grupach.

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

 • wawro
  10.03.2014 14:42
  Zabicie kogoś jest grzechem ciężkim a krzywdzenie innych jest najcięższym a wykorzystanie grzechu dla dobra ogółu jest grzechem lekkim więc nie porównujcie co wolno a co nie bo każdy będzie robił co mu się podoba i wkońcu wyginiemy
 • Daro
  10.03.2014 14:57
  jak wszyscy by tak myśleli to nie było by ludzi jak myślicie czy bohater grzeszy tak ale nie robi tego dla siebie
 • edi13
  21.08.2014 12:16
  Ludzie chcą dalej ciągnąć to piekło na ziemi ja nie miałem kolorowego życia ale chce pomóc innym wszystko się rodzi do życia a inni chcą zburzyć ład i porządek nie tylko zabijanie ma wpływ na innych
 • Urak
  15.09.2014 13:21
  Rosjanie chcą wszczynać wojne , ale nigdy nie zakończą wojny bo na miejsce zabitych będą przychodzić na świat kolejni ludzie z sumieniem, najlępsze wyjście to zgoda międzyludzka bo ta wojna nigdy się nie skończy ale to jest wielkie zadanie i barzo ciężkie mowa tu o ludziach pozbawionych sumienia
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Autopromocja

  Reklama