Biblia szkodzi?

Zarząd Szpitala Regionalnego w Frederickton zdecydował o wprowadzeniu zakazu korzystania z podręcznych Biblii. Choć do tej pory przynosiły one pacjentom ukojenie, według dyrekcji szpitala są one zagrożeniem dla zdrowia.

Reklama

Szpitale kanadyjskie odnotowały zwiększenie ilości poważnych infekcji, spowodowanych głownie przez niedbalstwo personelu i niedostateczne stosowanie środków zapobiegawczych. Od kiedy SARS sparaliżowała w 2003 roku Toronto, szpitale przywiązują większą wagę do wszystkiego, co może przenosić bakterie chorobotwórcze.

Jednocześnie w szpitalach, podobnie jak w większości instytucji kanadyjskich postępuje proces laicyzacji. Burmistrz miasta Frederickton oskarżył szpital o udawanie „politycznej poprawności", która wyraża się niechęcią do choćby wymówienia publicznie jakiegokolwiek zwrotu związanego z chrześcijaństwem.

Szpitalny kapelan Karl Csasz uważa, że zarząd w swoich działaniach jest niekonsekwentny. Jeśli zagrożeniem jest Biblia w szufladzie, to te zarazki mogą żyć również w zasłonach, abażurach... Dyrekcja szpitala nie wspomniała również o żadnych planach dotyczących zakazu korzystania z innych drukowanych materiałów, takich jak czasopisma, które przecież każdego dnia są dotykane przez wiele osób.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja

Reklama

Reklama

Reklama