Bóg mówi do nas

Krzysztof Król

publikacja 08.07.2017 16:14

Na czele tej pielgrzymki idzie pielgrzym w białej albie i niesie Pismo Święte. Dlaczego? Bo słowo Boże to azymut w życiu chrześcijanina.

Bóg mówi do nas Krzysztof Król /Foto Gość Elżbietańska Piesza Pielgrzymka z Żar do Rokitna odbywa się już po raz 14.

Elżbietańska Piesza Pielgrzymka wyruszyła 7 lipca z Żar do Rokitna. Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej idą już po raz 14. Specyfiką tej Bożej wędrówki jest to, że pątnicy nie pokonują wielu kilometrów i sporo czasu poświęcają biblijnej formacji. – Kierując się słowem Bożym, idziemy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, aby tam zostawić to wszystko, z czym nie potrafimy sobie poradzić w naszej codzienności – wyjaśnia elżbietanka s. Inga Józków.

Tegoroczne hasło to, oczywiście, słowa: „Idźcie i głoście”. – Chcemy iść i głosić naszym życiem, że nie wstydzimy się Chrystusa i do Niego przynależymy. Oczywiście, po drodze od wszystkich mieszkańców i napotkanych ludzi zbieramy intencje. W ten sposób chcemy uczyć się odpowiedzialności za drugiego człowieka. Codziennie pilnujemy, aby w tych intencjach się modlić – podkreśla elżbietanka.

Na tegoroczną wędrówkę wyruszyło 28 osób. Na trasę po raz 7. wyszła Jadwiga Noga z Nowogrodu Bobrzańskiego. – To pielgrzymowanie daj mi wiele radości. Jest cudownie i warto przeżyć taką drogę. Na tej pielgrzymce można odkryć, jak ważne w naszym życiu jest Pismo Święte. Bóg mówi do nas, ale trzeba wyciszyć się, aby to słowo usłyszeć – podkreśla pani Jadwiga.

Pielgrzymkę organizuje Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Natomiast przewodnikiem duchowym jest ks. Tomasz Baczyński.