Mądrość Ewangelii. Ku odnowie życia w Duchu Świętym

Francesco Bersini SJ

dodane 27.06.2007 20:17

Wydawnictwo Bratni Zew Kraków 2007 format: 175x244 stron: 360 oprawa: twarda

Mądrość Ewangelii. Ku odnowie życia w Duchu Świętym

Niniejsze medytacje są kolejnym wydaniem, poszerzonym i poprawionym. Określana jest przez wielu jako książka O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA XX wieku.
We Włoszech książka miała kilkanaście wydań i sprzedaż jej przekracza już kilkaset tysięcy egzemplarzy. Książkę tę napisał ktoś, kto jak ty przeżył te same problemy i starał się je rozwiązać w świetle wieczności, traktując jako cenny skarb zasady postępowania świętych, którzy żyli na tym krótkim ziemskim wygnaniu z umysłem i sercem skierowanym ku niebu. Większość ludzi żyje poza realiami życia; kocha marność i szuka kłamstwa (por. Ps 4,3). Interesuje się wieloma rzeczami, ale zapomina o sobie. Nie lubi myśleć o problemach, których nie może rozwiązać ludzkim przemyśliwaniem.

Nie znajdziesz w tej książce wzniosłych słów czy przekonywujących traktatów ludzkiej mądrości, ale orędzie boskiej mądrości objawionej przez Ducha, który zna tajemnice Boga. Obyś mógł nauczyć się z tych stronic prawdziwej mądrości, mądrości serca (Ps 90,12), sądzę bowiem, że kto nie kocha, nic nie wie.

Tagi: