Zasmakuj w Słowie

ac

publikacja 21.03.2018 14:21

III Maraton Czytania Biblii odbędzie się w poniedziałek 26 marca w kościele św. Jadwigi w klasztorze urszulanek przy pl. bp. Nankiera we Wrocławiu

Zasmakuj w Słowie Justyna Liptak /Foto Gość Głośna wspólna lektura Pisma św. - warto zakosztować

Rozpocznie się o 17.00 nabożeństwem Słowa Bożego, któremu będzie przewodniczył ks. por. Maksymilian Jezierski.

– Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Z roku na rok wzrasta nieco zainteresowanie maratonem – wiele osób świeckich i duchownych zgłasza się już po raz kolejny do udziału w biblijnym przedsięwzięciu. Są wśród nich nasi członkowie, uczniowie i katecheci biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, ale też inne osoby – mówi Estera Ryczek ze Stowarzyszenia Civitas Christiana, które organizuje maraton wspólnie z siostrami urszulankami.

– Czytamy co roku księgi, które stanowią zakres merytoryczny edycji konkursu z danego roku. W tegorocznej, XXII edycji, są to Księga Psalmów, List do Galatów oraz List do Filipian. Jedna osoba czyta na głos fragment danej księgi przez 10 minut (pierwotnie przyjęliśmy 15 minut, lecz w związku z dużą ilością chętnych skróciliśmy ten czas, by umożliwić innym włączenie się w inicjatywę). Zaproszeni są jednak nie tylko ci, którzy będą czytać na głos. Można przyjść, pomedytować, wsłuchać się w Słowo Boże – dodaje.

Organizatorzy podkreślają, że w maratonie nie chodzi o czytanie dla samego czytania ani o wyścig. To zachęta do spotkania z żywym Słowem.

Zgłoszenia oraz informacje: estera.ryczek@civitaschristiana.pl lub telefonicznie 693 590 089.