Ilustrowany świat Biblii

publikacja 28.09.2020 11:44

Poznaj świat Biblii z bogato ilustrowanym przewodnikiem po Starym i Nowym Testamencie.

Ilustrowany świat Biblii

Pismo Święte to księga olbrzymia i fascynująca, napisana tysiące lat temu w językach, które niewielu z nas potrafi dzisiaj odczytać. Nie odkrywa swojego znaczenia w sposób łatwy, dlatego, gdy czytamy Biblię, potrzebujemy przewodnika. Książka Ilustrowany świat Biblii. Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie. Kompletne wprowadzenie do pisma Świętego wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Podczas lektury Ilustrowanego świata Biblii czytelnik poznaje historię Izraela od najdawniejszych czasów, kulturę ludów Bliskiego Wschodu, Cesarstwa Rzymskiego i narodów Basenu Morza Śródziemnego.

Publikacja Ilustrowany świat Biblii w części dotyczącej Starego Testamentu omawia dzieło stworzenia i tzw. historię początków, powołanie i misję Abrahama oraz pozostałych patriarchów, wyzwolenie hebrajskich niewolników z Egiptu i dar Prawa, dzięki któremu stali się narodem Izraela. Przywołuje także dramatyczne losy zjednoczonego i podzielonego królestwa, klęskę Jerozolimy, zburzenie świątyni i wygnanie babilońskie, dalej powrót z wygnania i odbudowę państwowości, a także powstanie machabejskie wzniecone w obronie wierności Bogu oraz godności i niezależności narodowej.

W części Ilustrowanego świata Biblii dotyczącej Nowego Testamentu autor wyjaśnia tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, omawia gesta et verba Iesu, czyli czyny i nauczanie Jezusa. Publikacja ukazuje również przebieg i znaczenie męki i śmierci Jezusa, uwypukla radykalną nowość zmartwychwstania, podkreśla fakt wypełnienia w Jezusie Chrystusie wszystkich nadziei i obietnic zawartych w Starym Testamencie, a także opisuje narodziny i ekspansję Kościoła apostolskiego. Pod koniec tej części publikacji przystępnie zostaje przybliżona eklezjologia biblijna, czyli natura i posłannictwo Kościoła w świetle Biblii, oraz uwypuklona perspektywa eschatologiczna, czyli ostateczne przeznaczenie człowieka i świata do życia i przebywania z Bogiem.

Książka ma ponad 560 stron. Ponadto jest opatrzona 480 ilustracjami, a także kolorowymi mapami i tablicami chronologicznymi.

Dzieło zawiera także drzewa genealogiczne, fotografie krajobrazów, dokumentów, skarbów kultury, rzeźb i obrazów znanych mistrzów, dokładne mapy z zaznaczonymi szlakami oraz obszerne cytaty z dokumentów i prac historyków, pisarzy i teologów – to wszystko co pomaga odbyć niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, by rzeczywiście poznać i zrozumieć świat Biblii.

Na końcu każdego rozdziału umieszczono wartościowy dział „dydaktyczny”, a więc słownik objaśniający podstawowe pojęcia, pytania utrwalające przyswojoną wiedzę, ćwiczenia praktyczne i nawiązania do katechizmu katolickiego. Takie uzupełnienia to rzadkość w publikacjach na temat Biblii i jej orędzia.

Ilustrowany świat Biblii to przystępnie napisane kompendium wiedzy, które ułatwia poznanie Starego i Nowego Testamentu.

Książka do kupienia w księgarni internetowej xlm.pl http://bityl.pl/YUTQR

Zobacz przykładowe strony:

Ilustrowany świat Biblii

WIARA.PL DODANE 28.09.2020 AKTUALIZACJA 28.09.2020

Ilustrowany świat Biblii

​Książka ma ponad 560 stron. Ponadto jest opatrzona 480 ilustracjami, a także kolorowymi mapami i tablicami chronologicznymi.

więcej »

Artykuł sponsorowany

TAGI: