Zaczytani w Piśmie Świętym

Anna Kwaśnicka

publikacja 01.10.2021 13:04

Rozpoczęła się rejestracja szkół ponadpodstawowych, których uczniowie wezmą udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Zaczytani w Piśmie Świętym Anna Kwaśnicka /Foto Gość Tekstem źródłowym konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

To nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, a poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii. - Wielu uczestników przyznaje, że konkurs biblijny stworzył im przestrzeń dla lektury natchnionych treści, w której poznali Chrystusa i zaprosili Go do swojego życia - zapewniają organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

- W tej edycji zakres merytoryczny obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi list św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem - informuje Alina Kostęska, koordynatorka konkursu w diecezji opolskiej. Są to księgi, które do tej pory nie wchodziły w zakres Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

- Ich lektura ukaże uczestnikom konkursu wartość słowa Bożego w pogłębianiu wiary. Pozwoli na zapoznanie się ze świadectwem proroka głoszącego orędzie nadziei w obliczu zburzenia świątyni jerozolimskiej i wygnania babilońskiego oraz pozwoli zamieszkać we wspólnocie pierwotnego Kościoła otwartej na świadectwo św. Piotra, pierwszego z Apostołów. Aktualizacja tej lektury przyczyni się do pogłębienia życia duchowego i zachęci młodych ludzi do bycia "solą ziemi" we współczesnym świecie - wskazuje ks. prof. Mirosław Wróbel.

Od 1 października 2021 r. do 25 lutego 2022 r. na stronie okwb.pl przyjmowane są zgłoszenia szkół, których uczniowie wezmą udział w 26. edycji zmagań.

Etap szkolny odbędzie się w trybie online 9-10 marca 2022 r., etap diecezjalny zaplanowany jest 21 kwietnia, a finał 30 i 31 maja w Niepokalanowie. Wcześniej, 12 i 13 maja na Jasnej Górze odbędzie się Spotkanie Młodych z Biblią.