10.05.2012

Chodzi o radość

Świat stworzony przez Boga… Świat w którym żyjemy zdaje się chwiać w swoich podstawach. Coraz częściej patologia staje się normą. Gdzie to Królestwo? Gdzie miłosierdzie? Gdzie sprawiedliwość?

Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię, […] rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów. Głoście wśród ludów, że Pan jest Królem, On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje.

Pewność i spokój. Świat stworzony przez Boga stoi na pewnych podstawach. Wszystko jest na swoim miejscu. On sam jest sprawiedliwością i On sam jest miłosierdziem.

Świat stworzony przez Boga… Świat w którym żyjemy zdaje się chwiać w swoich podstawach. Coraz częściej stoi na głowie. Coraz częściej patologia staje się normą. Na ziemi zdolnej wyżywić wszystkich ludzie umierają z głodu. Codziennie giną ludzie w bratobójczych walkach. Gdzie to Królestwo? Gdzie miłosierdzie? Gdzie sprawiedliwość?

Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Możemy żyć radością. Pełną radością. Bóg może być Królem już dziś. W każdej chwili. W moim sercu. Wystarczy, by każdy podjął taką decyzję w swoim sercu i według niej żył. A nasz świat przestanie się chwiać. I zamiast klęsk będziemy mogli głosić między ludźmi Jego cuda.