17.05.2014

W imię Jezusa

Opowieści o niezwykłych wydarzeniach i cudach zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchamy ich z lekkim niedowierzaniem i zazdrością zarazem.

Opowieści o niezwykłych wydarzeniach i cudach zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchamy ich z lekkim niedowierzaniem i zazdrością zarazem. Z niedowierzaniem właściwym rozumowi, nie potrafiącym wyjaśnić czegoś, co przekracza granice poznania. Z zazdrością, gdy sami nie mogliśmy widzieć lub doświadczyć, choć bardzo byśmy chcieli.

Być może to właśnie jest nasz problem. Chcielibyśmy zobaczyć u innych. Być widzami, podziwiającymi z zachwytem, bijącymi brawa, nic więcej. Bo przecież cud zarezerwowany jest dla nielicznych, wybranych, przyjaciół Boga, odległych o lata świetlne od zwykłych śmiertelników.

A Bóg nie potrzebuje widzów. „Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni.” Jakie dzieło może być większe od Jezusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania? „Aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu.” „To bowiem czyniąc zbawisz siebie i tych, którzy cię słuchają.”

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


Gospel Rain GOSPEL RAIN & MATE.O - WSTAŃ I CHODŹ