22.01.2015

Syn Boży

Wolę Ojca może dobrze pełnić tylko ktoś, kto zna Ojca. Kto nosi w sercu prawdziwy Jego obraz: Ojca czułego, kochającego, gotowego do największych poświęceń dla swoich dzieci.

Jezus przez całe swoje ziemskie życie pełnił wolę Ojca. To ona była dla Niego najważniejsza. I też musiał nauczyć się, jak ją rozeznać. Na przykład gdy miał 12 lat, reakcja Mamy i Opiekuna pokazała Mu, że jeszcze za wcześnie na publiczną działalność.

Wolę Ojca może dobrze pełnić tylko ktoś, kto zna Ojca. Kto nosi w sercu prawdziwy Jego obraz: Ojca czułego, kochającego, gotowego do największych poświęceń dla swoich dzieci. Ojca, który nie odrzuca dziecka, gdy ono się obraża, gdy odchodzi i stara się żyć po swojemu, gdy Ojca lekceważy.

Ojca, który jest przy dziecku zawsze, nawet gdy dziecko tego nie potrafi dostrzec.

Dlatego Jezus nie ustawał w pomaganiu chorym, opętanym, słabym, grzesznym. Pomagał, nie stawiając żadnych warunków. Kochał ludzi.

Jeżeli chcę, jak Jezus, poznawać wolę Ojca, muszę od Niego uczyć się, kim jest Ojciec. Muszę naśladować Jezusa, tj. starać się Go jak najlepiej poznać. Bo kto poznał Jezusa, poznał też i Ojca.

 

Czytania mszalne rozważa Elżbieta Krzewińska