01.09.2019

Boży nieudacznik

Cierpliwe wybaczanie – jak chce Bóg – to prosta droga do uznania za nieudacznika.

Synu, z łagodnością prowadź swe sprawy, a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. Im większy jesteś, tym bardziej się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana.

Z łagodnością? Tak, wiem. „Krzywdy cierpliwie znosić”, „urazy chętnie darować”. Postępując tak sprawisz jednak, że nieprawi nie będą widzieć krzywdy, ale normalną kolej rzeczy. I na pewno w ogóle im do głowy nie przyjdzie, że cokolwiek wybaczasz.

Z łagodnością prowadząc swoje sprawy zostaniesz pewnie nazwany nieudacznikiem, któremu codzienne szturchańce po prostu się należą. A czy znajdzie się prawy, który tę twoją łagodność dostrzeże?

W świecie, w którym wszyscy zapatrzeni są w sukces chyba po prostu nie ma prawych. Za to gdy w końcu nie wytrzymasz i wybuchniesz głośno mówiąc o swojej krzywdzie i ciągle darowanych urazach usłyszysz komentarz, że nerwowy, chamski i przewrażliwiony....

I tylko Bóg widzi to wszystko. Tylko w Jego oczach jesteś wielki, tylko u Niego znajdziesz łaskę. Choć może trudno będzie ci w to uwierzyć, bo skoro dla wszystkich nic nie znaczysz....

Modlitwa

Pomóż mi, Panie, bym zawsze Twoją wolę, Twoje prawo, stawiał ponad znaczenie w oczach ludzi