31.01.2020

Samozadowolenie

Drobna pomoc okazana komuś w sposób bezinteresowny może przynieść o wiele większe rezultaty, niż nagłaśniane akcje podejmowane na szeroką skalę

Z czym porównamy królestwo Boże lub w jakiej przypowieści je przedstawimy? Jest ono jak ziarnko gorczycy Mk 4

Jest we mnie takie ciche pragnienie oglądania efektów swoich wysiłków. Zwłaszcza, gdy pomagam innym, doradzam, czy też tworzę coś dla nich. Oczekuję odzewu, czekam na pochwałę, jakąś wdzięczność. Czuję się rozczarowana, gdy nie zostanę zauważona. To niezadowolenie to efekt niewłaściwych motywacji, którymi kieruję się w podejmowanych działaniach.

Ziarno gorczycy to jedno z najmniejszych nasion, a krzew, który z niego wyrasta może dochodzić do 4 m wysokości. Najmniejsza ofiara, oddana Bogu może przynieść ogromne owoce, choć dla nas mogą być zakryte. Drobna pomoc okazana komuś w sposób bezinteresowny może przynieść o wiele większe rezultaty, niż nagłaśniane akcje podejmowane na szeroką skalę.

Nieważne są widoczne owoce, ważne są intencje, dla których decyduję się robić dobre rzeczy. Bóg zna moje serce, zna moje motywacje i prawdę o mnie, dlatego i ja powinnam je w sobie rozpoznawać. Nie mam poszukiwać własnej chwały, lecz chwały Bożej. A tę mogę szerzyć pełnieniem woli Bożej, w najdrobniejszych sprawach, w codziennych obowiązkach i pracach.

 

 

Promyczek NS Ziarnko gorczycy - Piosenka z serii filmów "Domek na Skale" (NOWOŚĆ!)