24.01.2022

Jaki Bóg?

Od tego, jaki obraz Boga noszę w sobie zależy w jakiego Boga wierzę i do jakiego Boga się modlę

Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego». Mk 3

Bóg odpuszcza grzechy, kiedy człowiek przyzna się do nich, uzna swoją winę, wyrazi żal, pragnie ich odpuszczenia jednocześnie chcąc się poprawić. Wtedy każda, nawet niewyobrażalnie wielka wina będzie darowana. A jednak są takie grzechy, o których Jezus wspomina, że nie będą odpuszczone.  Dotyczą tych, którzy w pełni świadomie odrzucają Boga, grzeszą nadużywając Jego miłosierdzia, licząc, że i tak Bóg im wybaczy. To grzechy przypisywania sobie większej władzy, niż ma Bóg. Być może właśnie z takim grzechem borykali się ci, którzy zakwestionowali fakt wyrzucania złych duchów przez Jezusa.  Nie byli w stanie zobaczyć w Jezusie Boga, bo nosili spaczony Jego obraz?

Szatan nie wmawia nam, że Boga nie ma, on próbuje zniszczyć w nas Jego obraz. Wmówić, że On nie przebacza nam grzechów, że nie jest miłosierny,  a raczej interesowny, czyhający na nasze potknięcia.  Od tego, jaki obraz Boga noszę w sobie zależy w jakiego Boga wierzę i do jakiego Boga się modlę.

 

ks. Jakub Bartczak ks. jakub Bartczak - O tym jaki jest (Bóg miłosierny) prod. Funk monster