25.01.2022

Wybór

Kiedy Bóg dotyka człowieka, wszystko się zmienia. Jego życie nabiera nowego sensu. Zaczyna patrzeć na siebie z innej perspektywy

Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia! 2Tm 1

Szaweł - pobożny faryzeusz, który wierzy w Boga i jest Mu oddany. Prześladuje chrześcijan, bo jest przekonany, że są zagrożeniem dla judaizmu. Nadzwyczajna interwencja samego Jezusa na zawsze jednak odmieni jego serce. Nadal będzie wierzyć i kochać Boga, ale przyjmie fakt, że Jezus jest zmartwychwstałym Mesjaszem.  Od tego spotkania pozwoli się prowadzić Jego ścieżkami.

Kiedy Bóg dotyka człowieka, wszystko się zmienia. Jego życie nabiera nowego sensu. Zaczyna patrzeć na siebie z innej perspektywy. Może i ze zdziwieniem  odkrywa nową prawdę o sobie samym. Bóg jednak pozostawia wybór i do niczego nie zmusza. Człowiek może odrzucić tę szansę lub iść za Jego głosem. Odrzucenie to zmarnowanie ogromnej łaski, pójście za Nim to rezygnacja z dotychczasowego życia, przyzwyczajeń, walka z odkrytymi w sobie słabościami. Ile takich Bożych dotknięć zmarnowałam, ile z nich w ogóle nie zauważyłam w wirze codziennych, często nieistotnych spraw?

 

ks. Daniel Wachowiak Stary Szaweł - Nowy Paweł "Arka Noego"