Komentarze 3
 • Estera
  05.09.2010 12:07
  "Któż z ludzi rozezna zamysł Boży albo któż pojmie wolę Pana? Nieśmiałe są myśli śmiertelników..."
  Mdr 9,13-18b

  Otwórz Boże nasze serca na Twoje działanie.
  Daj pokój i pomoc, byśmy nie błądzili.
  Każde dobre działanie, choć nie do końca z woli Bożej, przy pragnieniu bycia z Nim i w Nim, doprowadzi nas do odkrycia Jego obecności i przekierowania na dobre, jeszcze lepsze tory.

  "Jednakże postanowiłem nie uczynić niczego bez twojej zgody, aby dobry twój czyn był nie jakby z musu, ale z dobrej woli. Może bowiem po to oddalił się od ciebie na krótki czas, abyś go odebrał na zawsze, już nie jako niewolnika, lecz więcej niż niewolnika, jako brata umiłowanego."
  Flm 9b-10.12-17

  To są te dylematy by nie z musu ale dobrej woli przyjmować. Kreślą się kolejne paradoksy życiowe co wybrać? Tak, by dojść do brata umiłowanego.

  "Dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami!
  wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj."Ps 90,3-4.5-6.12-13.14 i 17

  Kolejne decyzje. Podjecie dzieła rąk, serc, umysłu, słowa.

  Wyrzekanie się siebie w wędrówce z Jezusem, to w zasadzie zdobywanie pięknej miłości, która nie jest ciężarem, uzależnieniem,tylko wolnością działania bez przymusu.
  Bóg dał nam wolną wolę i nic nie musimy dla Niego, gdyż On jest pełnią wszystkiego.

 • dariusz12
  05.09.2010 12:14
  Po dwa rozważania, to trochę za dużo.
 • helena
  05.09.2010 18:34
  Któryż człowiek może pomóc drugiemu człowiekowi w zrozumieniu tej prawdy? ŚW.AUGUSTYN----;To Bóg jest w was sprawcą i chcenia i działania zgodnie z Jego wolą.(Flp 2, 13) Dlaczego mam wyrzec się wszystkiego my odajemy Bogu wszystko co nasze ,a On daje nam w zamian wszystko swoje .My oddajemy nasze marne wszystko ,a On nam daje swoje cudowne wszystko Boże wszystko.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg