Komentarze 2
 • Estera
  22.10.2010 14:17

  "Kto wstąpi na górę Pana,
  kto stanie w Jego świętym miejscu?
  Człowiek rąk nieskalanych i czystego serca,"

  Ps 24,1-2.3-4ab.5-6

  Bardzo dobre pytanie , czemu sami z siebie nie rozpoznajemy co jest słuszne?

  Człowiek jest świątynią Ducha Świętego, tak więc w duchu mądrości potrafi dobrze rozróżnić co się dzieje wokół nas i z nami.

  Pytanie rodzi się kogo słuchamy? Dokąd zmierzamy?

  "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi,
  że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom."
  Por. Mt 11,25

  Boże, Ojcze, jak dobrze być dzieckiem Twoim.
 • Alina
  22.10.2010 19:07
  Myślę, że chodzi tu o rozbieżność rozumu i serca, a przede wszystkim trudności oderwania się od samego siebie. Nasza historia jest kroniką zranień, często z czasów kiedy nie mieliśmy mechanizmów obrony, odrzucani i poniżani przez najbliższych w pewnym momencie powiedzieliśmy - Dość!
  Nasze strategie obrony ranią innych, zwłaszcza te poprzez atak...
  Znosić innych, to przyjąć krzyż, zgodzić się na to że będzie bolało, czasem bardzo. Zrozumieć, że nasza wartość nie leży w naszej skuteczności, w umiejętności unikania i parowania ciosów. Nasza wartość wynika jedynie z ceny jaką zapłacił za nas Chrystus, On obronił nas przez jedynym prawdziwym wrogiem. My sami, wszyscy jesteśmy braćmi...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg