Komentarze 4
 • helena
  12.01.2012 13:18
  Przecież wystarczyłoby,abyś go dotknął-
  I choć trudno czasem zrozumieć Bożą odmowę?
  jak reaguję-myśle że czasami trzeba z pokorą spojrzeć na własną wiarę.On kocha nas i od Niego wszystko zależy...On wie co dla nas lepsze-Bóg słucha,chroni przed złemi decyzjami-tak Bóg nas prowadzi- jeśli taka wola Boga.
  Za wszystko Bogu dziękuje
 • judyta
  12.01.2012 16:04

  "Samuel dorastał, a Pan był z nim. Nie pozwolił upaść żadnemu jego słowu na ziemię."
  1Sm 3,19

  Jak reaguję, gdy nie otrzymuję tego, o co Boga proszę? W jaki sposób wykorzystuję Bożą odmowę?

  Wczoraj usłyszałam jak Samuel słuchał Boga tak,że nie pozwolił żadnemu słowu upaść na ziemię.Chcę by Bóg wysłuchał moją modlitwę i na nią odpowiedział najlepiej od razu,ale czy wiem co jest dla mnie dobre ,czy Bóg który jest najlepszym Ojcem nie wie lepiej ,tylko czy Mu ufam i czy jestem gotowa usłyszeć Jego słowo i nie pozwolić by upadło na ziemię.

 • wladek
  12.01.2012 22:26
  Powinno być,a nie jest oczywistym,żeby z pokorą przyjmować Bożą wolę.Na ludzki rozum pojmując jest trudno pogodzić się z wolą Boga,zwłaszcza jeżeli w jakiejś ważnej dla nas sprawie gorąco i żarliwie z wielką wiarą zwracamy się do Niego o pomoc.Jeżeli jest po naszej myśli to ok,a jeżeli nie to czarna rozpacz.Piszę tak,bo znam to z autopsji.Właśnie dopiero dochodzę do siebie po takiej"porażce". Czasem przychodzi nam to "odchorować".
  • kratka
   15.01.2012 19:36
   Zgadzam się - "Powinno być[..]żeby z pokorą przyjmować Bożą wolę". Też były moje nieprzerwane i żarliwe modlitwy, a rezultat? - na mój rozum to odmowa ze strony BOGA.. i potem, jak piszesz "czarna rozpacz"...
   Spowiednik poradził, bym trochę inaczej podchodziła do próśb: przedstaw BOGU swój problem i dziękuj Mu (jakoby na zapas), że ci pomoże. Bo ON na pewno pomoże!! ON da rozwiązanie najlepsze dla ciebie.
   Zaczynam uczyć się tej pokory wobec JEGO woli..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg