Komentarze 11
 • ann20
  07.07.2012 14:47

  Izajasz zobaczył Boga i poczuł lęk. Nie jest godzien widzieć Boga, być tak blisko Boga, bo jest grzesznikiem. Czasami my też kiedy uświadamiamy sobie naszą grzeszność, boimy się Boga, ale On chce nam przebaczyć a nie nas odrzucić, On wie, że jesteśmy niegodni i słabi, dlatego nas oczyszcza i uzdrawia: "twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech". Jakże wielka musiała być wiara Izajasza w to przebaczenie, że kiedy Bóg zapytał, kogo ma posłać, on odpowiedział śmiało, bez lęku: "Oto ja, poślij mnie." Bóg nie posyła ludzi idealnych, bo takich nie ma. On posyła słabych. Więc uwierz, że zgładził twój grzech i idź tam, gdzie cię pośle.

 • renata155
  14.07.2012 14:52
  renata155
  Częstą przyczyną uciekania od Bożego wezwania bywa strach, lęk, nieumiejętność zaufania Bogu. Człowiekowi wydaje się, że wie lepiej, co dla niego będzie korzystniejsze--tak,to prawda..brakuje mi tu tylko jeszcze odniesienia do zniewolenia,myśli których nie można wyprzeć,uciec od nich..i którym się ulega i utożsamia..nie ma wtedy-uciekam,bo wiem lepiej--ale -uciekam ,bo On mnie nie chce..uciekam,bo jestem zła..uciekam,bo On nie jest dla mnie///a tu nie wystarczy samo-myśl pozytywnie,czy zapewnienia innych o jego miłości...nie można powiedz musisz wierzyć..bo nie ma wiary..choć bardziej się tej wiary pragnie....stan oczywiście zawiniony przez człowieka-ale zbyt go przerastający,ubezwłasnowolniający
  • salcia
   14.07.2012 16:23
   salcia
   całe szczęście mam swobodę w pisaniu rozważań i nikt nie narzuca mi tego, co mam pisać, "wybacz", że myślę po swojemu, a nie Twojemu...

   kobieto, wyluzuj...
   • ann20
    14.07.2012 17:19
    Salciu, Ty też troszeczkę wyluzuj. Nie bierz wszystkiego do siebie. Po to są komentarze, żeby pisać, jak się odebrało czytania z danego dnia czy rozważanie. Nikt nie krytykuje Twoich rozważań. Masz rację, że każdy ma prawo myśleć po swojemu, bo każdy inaczej interpretuje dany tekst. Więc pozwól też myśleć po swojemu Renacie i nie bierz tego do siebie, tylko się ciesz, że Twoje myśli pobudziły kogoś do głębszych rozważań.
   • renata155
    14.07.2012 18:24
    renata155
    ale o co ci chodzi?..przeciez to nic do ciebie ;)..ja nie pisze o tym co mysle,ale o tym co przechodze,przechodziąm..i co bardzo wielu poszukujących przechodzi..ciebie też to dotknie..wiec wyluzuj ;)
  • ann20
   14.07.2012 17:16
   Nie wiem, czy to stan zawiniony przez danego człowieka, może to taki etap wiary, że niby się rozumie, że Bóg mnie chciał, że mnie kocha taką jaką jestem, ale tego nie umiem odczuć. Nie ma harmonii między tym, co wiem, a tym co czuję. I tutaj też piszesz o tym fałszywym utożsamianiu, że ktoś zrobi coś źle i już mówi: jestem zły. To też bardzo przeszkadza w relacji z Bogiem. Myślę, że na to wszystko potrzeba poznawać siebie, bo to prowadzi do pokory, że tyle we mnie chorych miejsc, a On mimo to mnie akceptuje, i poznawania prawdziwego Boga, pokonywania tych różnych fałszywych obrazów Boga.
   • renata155
    14.07.2012 18:26
    renata155
    to sie naywa w duchowosci noc..a aktualnie kryzys..z tego co mi wiadomo nikogo nie omija..zwlaszca w ktorejś tam kolejnej fazie oczyszczeń(wzrostu)
 • renata155
  14.07.2012 18:28
  renata155
  i nieczepiam się rozważan,uwazam że powinno to tez być brane w nich pod uwage,a nie tylko za zewnetrzna ,płytka,poczatkująca wiara
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg