Komentarze 7
 • nirs
  26.06.2012 19:04
  Kto by czytał takie długie teksty.
  Najważniejsze że Jezus nas kocha , a cala reszta jest nieważna.

  (czy jakoś tak w duchu soboru)
  • gut
   27.06.2012 13:51

   Nirs to co piszesz świadczy, że Jezus ten Twój jest wynikiem Twojej fantazji jeżeli ktoś chce przeżywać swoją wiarę na poziomie "kamienia łupanego" to może ale to nie ma nic wspólnego z prawdziwym Jezusem i z duchem soboru bo trzeba poznawać swoją wiarę abyśmy także nie ulegali bożkom. Biblia sama o tym mówi: 1 Jan 5:20:

    Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,
   abyśmy poznawali Prawdziwego.
   Jesteśmy w prawdziwym Bogu,

   w Synu Jego, Jezusie Chrystusie.
   On zaś jest prawdziwym Bogiem
   i Życiem wiecznym.
    Dzieci,
   strzeżcie się fałszywych bogów!

 • waldi
  26.06.2012 21:08
  Treściwy artykuł. Właśnie dobrze, że został zamieszczony. Warto przeczytać. Niestety, przeciętny polski katolik jest bardzo cienki z teologii.
 • asla73
  27.06.2012 08:33
  Czytajmy nagłówki - to wykład profesora akademickiego a nie news czy krótki felieton. Jeśli szkoda nam czasu na poznawanie naszej wiary, to nie dziwmy się, że tak mało ludzi potrafi/ma odwagę merytorycznie bronić Kościół, gdy ktoś konfabulując mówi o nim źle.
  Czasem faktycznie nie mamy czasu, ale czy to powód by z tego względu narzekać?? Ja też nie przeczytałem teraz całości - ale od razu trafiłem piękny cytat:
  "Bóg, który nie potrafi cierpieć, jest uboższy od każdego człowieka. Gdyż Bóg niezdolny do cierpienia jest bytem niezdolnym do zaangażowania się. […] Kto nie potrafi cierpieć, nie potrafi też kochać"...
  Chciejmy szukać i poznawać lepiej naszą wiarę, by lepiej wypełniać wolę Ojca i poznawać wąską ścieżkę... Pozdrawiam.
 • gut
  01.07.2012 13:36

  Potrzebuję czasu aby ten wspaniały wykład dokładnie przeczytać i przetrawić.

 • gut
  23.07.2012 13:45
  Och! Dobrze, że to wróciło muszę to dobrze przestudiować! :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów: