Komentarze 2
 • tomak
  25.11.2018 10:59
  Obraz Chrystusa z koroną cierniową na głowie jest całkowicie nieadekwatny do Chrystusa Króla. Cierniową koronę nałożyli Mu na głowę oprawcy, aby jeszcze bardziej cierpiał i jeszcze bardziej był poniżony. Teraz siedzi po Prawicy Boga Ojca i jest Prawdziwym Królem, a nie poniżony, opluty i wyszydzony. Ten Prawdziwy Król jest Królem Niebieskim, który pragnie mieć swoje Królestwo również na ziemi. Nie zrobi tego na siłę, nie będzie żadnego "rozlewu krwi", lecz chce, aby ludzie poprosili Go o zapanowanie nad ziemią, a konkretnie: nad ich krajami, dla ich dobra już tu na ziemi i dla dobra zbawienia. Ale ludzie NIE CHCĄ!! Mówią, że sami sobie dadzą radę, mówią, że jeśli już jakoś tam zgadzają się na Chrystusa to tylko jako sługę, z którym można zrobić wszystko, dokładnie tak, jak przed dwoma tysiącami lat. Dzisiejszy świat nie chce prawdziwego Chrystusa i robi wszystko, aby ludzie o Nim raz na zawsze zapomnieli. Nie ma się co „pobożnie” oszukiwać.
  • Andrzej_Macura
   25.11.2018 20:44
   Andrzej_Macura
   Ja już panu kiedyś chyba tłumaczyłem dlaczego jest jak najbardziej adekwatny. Po pierwsze, Ewangelia tej niedzieli to fragment sądu przed Piłatem. Jej szczytową częścią jest właśnie chwila, kiedy Piłat pokazuje na wyszydzonego Jezusa i mówi Oto człowiek. I to wszystko, co potem mówi w tej chwili jeszcze on sam i inni. Nasz Król nie cofnął się przed wyszydzeniem. I jest dla nas wzorem. I dla nie jednego wyrzutem sumienia.

   Żeby nie było - także drugim czytaniu, z Apokalipsy, mowa jest o Jezusie, który sam siebie za nas wydał. Nasz król za nas został zabity. Nasz król za nas wiele cierpiał. Jeśli uważa Pan, że zamieszczanie takiej ilustracji - skądinąd najważniejszego obrazu św. Brata Alberta jest udziałem w szyderstwie z Jezusa, to niewiele Pan z Ewangelii zrozumiał.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg