Komentarze 4
 • Gosia
  27.05.2016 20:24
  Takie proste ,a zarazem takie bardzo trudne w 21wieku ,pozostać wiernym małżeństwie i przed P.Bogiem.
 • Gość
  05.07.2016 20:14
  Jesteśmy istotami seksualnymi, koleżanka może i nawet powinna mi się podobać jeśli jest ładna, po to Bóg dał mi oczy. Kobiety nie mają chodzić w lachmanach, powinny dbać o siebie. Trzeba oczywiście trzymać dystans, nie wykonywać żadnych czynności które mogłyby grozić zdradą, w trwałości uczuć, wierności wobec małżonka, przyjmując sakramenty można chyba mieć gwarancję że w szczerości serca nigdy tego małżonka się nie skrzywdzi.Chrystus mówi o sytuacji gdy ktoś planuje zdradę, dąży do niej., to tak jak gdyby kto kupił ładunki wybuchowe i szedł z nimi uzbrojony na dworzec z planem ataku - taka osoba będzie traktowana po udaremnieniu go jak zamachowiec, jak terrorystycznych nie będzie traktowany ktoś kto strzela z wiatrówki do puszek w swoim ogródku. Należy dążyć do czystości serca, ale nie mamy oblekac się w wory i szmaty i na wzajem udawać ze siebie nie widzimy w pracy. Najłatwiej jest osobom mało atrakcyjnym fizycznie:-). Z Bogiem, módlmy się o wyzwolenie z grzechu ale żyjmy normalnie, nie podążamy w kierunku zakrywać twarzy kobietom jak chcą wyznawcy szabatu.Chrystus tez otaczał się kobietami, amen.
 • Anonim
  14.11.2016 09:49
  Dzisiaj akurat myślałam o zależnościach między osobami, społeczeństwami czy narodami.

  Ten cytat w/w :

  "Wszyscy wokół ciebie używają wulgarnych słów? Łatwiej przedostaną się i do twojego języka. Nie jesteśmy nieprzemakalni na wpływy świata."

  Ta choćby najmniejsza wspólnota osób z którymi jesteśmy w codzienności intensywnie potrafi nawet niewerbalnie ciążyć.
  Odczuwamy ogromną ulgę przy rozstaniu na parę czy więcej godzin.

  Cóż więc można mówić o zdradach? emocjonalnych ,w myślach, słowach czy samym już działaniu.

  A co zrobić kiedy mimo naszego sprzeciwu wewnętrznie Bóg pociąga serce do miłowania tych żyjących z krwi i kości :) , a co to mnie obchodzi, jestem przecież żoną i matką ?
  Dowiedziałam się od mądrego kapłana nawet egzorcysty ,że
  nigdy się tego nie dowiemy tutaj ,dlaczego właśnie taka miłość oblubieńcza , bo tak należy to ujmować. I bądź tu mądry i rozeznawaj meandry prawa , a miłości pokręconego bliźniego, mam na myśli obydwie strony, bo żaden człowiek nie jest tak idealny i doskonały , by mógł rozsądzić rozumem miłość i zamiar Boga.

  Spieszmy się...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.