Komentarze 2
 • Artis
  22.08.2019 13:41
  Dlaczego, parafrazując Jozuego, autor tego artykułu potwierdza, że Bóg święty jest bogiem zazdrosnym? Przecież zazdrość jest oparta na składowych wielu niszczących emocji. Co stoi za tą zazdrością? Czyżby lęk (przed utratą jednostki)? A przecież od zazdrości zostaje już tylko krok do gniewu, nienawiści. Bóg ma skłonności do tak niszczących emocji?
  • Bezimienny
   23.08.2019 13:14
   Bezimienny
   W Biblii to antropomorfizm. Jeden z wielu, bo nie da się mówić o Bogu nie używając ludzkiego języka. Pojęcia zazdrości w Biblii użyte jest ciut innym znaczeniu: że Bogu zależy i że dlatego krzywym okiem patrzy, gdy Izrael chodzi do innych bogów.

   A czemu zależy? To tak, jak kochającej mamie zależy, by dziecko bawiąc się zapałkami nie zrobiło sobie krzywdy...

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg