Komentarze 7
 • Anna
  19.05.2015 19:07
  Czy nie powinien być zrobiony podział na filmy warte oglądania i te, które należy odradzić?
  Wszystko jest wrzucone razem i można pomyśleć, że wszystkie są polecane a przecież w samych odnośnikach do filmów recenzje są niepochlebne, np. Noe albo Kod da Vinci.
 • Zych
  20.05.2015 14:55
  Kod da Vinci produkcją biblijną? Nie pomikiciło się komuś coś?
 • Piotr Drzyzga - Wiara.pl
  22.05.2015 09:19
  Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zdefiniujemy film biblijny. Filmoznawcy i historycy kina różnie charakteryzują ten gatunek.

  "Kod da Vinci", "Żywot Briana", "Matrix" - i takie filmy (ze względu na biblijne wątki, czy inspiracje) uznawane są bardzo często właśnie za filmy biblijne, choć nie są to ekranizacje Biblii.

  Pozdrawiam
  • zdziwiona
   22.10.2015 11:04
   No ja myślałam, że na portalu Wiara.pl film biblijny zdefiniowany jest jednoznacznie jako film wartościowy godny polecenia dla wierzących. Po to zaglądam na ten portal żeby dowiedzieć się ważnych informacji dla katolika a nie interesują mnie opinie filmoznawców i krytyków (te znajdę na innych portalach - jeśli zechcę). Jeśli w filmie "Piła 5" byłby wątek z biblią to też wg krytyków i Was byłby to film biblijny?
   • Piotr Drzyzga - Wiara.pl
    22.10.2015 20:00
    A dlaczego nie? Warto sprawdzać, w jaki sposób Biblia inspiruje twórców lub co popkultura robi z wątkami z Pisma Świętego. I mam wrażenie, że to samo podejście mają np. twórcy "Światowej encyklopedii filmu religijnego", czy leksykonu "100 filmów biblijnych". Proszę poczytać teksty księdza Marka Lisa. Bardzo polecam tego autora.
 • JoEve
  09.06.2016 22:32
  Jedna noc z królem
 • Gość
  31.08.2017 09:15
  Rany! A cóż to za lista! Najciekawsze filmy biblijne??? Gdybyż to jeszcze była lista na innym portalu, ale na "Wierze" aż prosi się, żeby dobrze zdefiniować kryteria wyboru i raczej nie powinny to być kryteria typu "intrygująca fabuła" czy "ciekawe efekty specjalne".
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Komentarze do materiału/ów: