Komentarze 1
 • SZ
  25.03.2017 15:37
  Jak wiemy z tego co Kościół naucza ,,Bóg jest sędzią sprawiedliwym , który za dobre wynagradza a za złe karze". Jednakże nie ma doprecyzowania czy za życia czy po śmierci? Osobiście uważam, że Bóg , który jest miłością nikogo za życia nie karze. Jezus jest widzialnym obrazem Ojca. I Jezus wszystkim czynił dobrze i nikogo nie karał. Oczywiście Bóg będzie Sędzią na Sądzie Ostatecznym i ci , którzy źle postępowali na skutek swojego wyboru zachowania sami się ukarzą. Póki jest czas człowiek powinien ciągle się nawracać i trwać w zjednoczeniu z Jezusem- to najlepsza gwarancja uniknięcia niepotrzebnego cierpienia i oskarżania Boga ,że to On zesłał karę. Nawet na przykładzie Starego Testamentu - króla Dawida widać ,że Bóg nie zemścił się na Dawidzie i nie ukarał go tylko okazał mu Miłosierdzie. Niestety zły postępek Dawida spowodował skutki , które były karą ale nie od Boga lecz wynikiem złego postępku króla Dawida. Bóg jest dobry i jest miłością. Bóg przebacza wszystkim bez wyjątku i czeka na nawrócenie. Gdyby Bóg karał to wtedy pojawiałby się lęk - strach przed Bogiem. A na pewno nie można się lękać Jezusa, który dowiódł swojej ogromnej miłości umierając na krzyżu. Gdyby człowiek lękał się Boga to wtedy byłby niewolnikiem. Bóg chce mieć dzieci a nie niewolników. Należy rozróżniać bojaźń Boga a lęk przed Bogiem. Lęk pochodzi od szatana. Szatan straszy człowieka Bogiem by go odciągnąć od Boga i przejąć we swoje władanie. A czym to się kończy ? Utraconym rajem. Bóg jest bardzo dobry, pełen miłości i miłosierdzia. A dodatkowo jak mówi Psalmista :Miłosierny jest Pan i łaskawy,
  nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy. Tutaj bardzo dobry opis Boga przez o. Daniela Ange http://www.katolik.pl/nie-bojcie-sie-boga-,24213,416,cz.html Bóg jest dobry a Jego Miłosierdzie trwa na wieki. Bóg daje szczęście już tu na ziemi i ponieważ jest miłością czyli czułością nikogo nie karze. Człowiek zsyła sobie sam karę słuchając się przebiegłego i kłamliwego węża .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg