Refleksja na dziś

Środa 15 września 2010

Czytania » Mieczem w serce

Wzdrygałem się niegdyś słysząc na kazaniach, że prawdziwa miłość zawsze prowadzi na krzyż. Wydawało mi się, że to gloryfikowanie cierpienia. Dziś zaczynam dostrzegać, że rzeczywiście tak jest. Nie dlatego, jakoby kochający musiał szukał bólu. On najzwyczajniej w świecie przychodzi sam. Miłość wymaga przełknięcia gorzkiej uwagi, zgody na zlekceważenie, czasem przyzwyczajenia do samotności. I nawet gdy wszystko układa się w sumie dobrze, setki innych drobiazgów.  

„A Twoją dusze miecz przeniknie”. Czy patrząc na maleńkiego Jezusa Maryja mogła przeczuwać, jak bardzo będzie ją bolało? Być może Ty też myślisz, ze będzie inaczej. Nie łudź się. Ale i nie bój…

Przeczytaj komentarze | 4 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Inka 15.09.2010 18:20
Dla każdego krzyż oznacza coś innego. A nam się wydaje, że ktoś inny ma lżej, że jego cierpienie znieślibyśmy łatwiej. Tymczasem krzyż jest jakby "szyty na miarę" i zawsze oznacza cierpienie aż do granic wytrzymałości.
0 Estera 15.09.2010 16:27
"Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: „Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą."Łk 2,33-35

Ukryta ale jak rzeczywista prawda.Sprzeciw świata dla tych co "nie ze świata".

Matka Bolesna, ta co pod krzyżem stała z miłości do Syna.
Niewiasta pełna Ducha Świętego. Jak wiele przyszło do nas także przez nią.
Jej boleści są dla mnie bliskie i podtrzymujące.

Być niewiastą rodzącą życie i to fizyczne i duchowe. Jaki przeogromny dar i cierpienie dla 100% kobiet.
6 helena 15.09.2010 12:39
Bądż z nami Matko Bolesna gdy napotkamy krzyż na naszej drodze.Rzeczywiście tak jest rozmyślając w samotności pragnę przywołać podzielić się z kimś swoją udręką.
8 nordynka 15.09.2010 08:16
"Czy patrząc na maleńkiego Jezusa Maryja mogła przeczuwać, jak bardzo będzie ją bolało? Być może Ty też myślisz, ze będzie inaczej. Nie łudź się. Ale i nie bój…"


dziękuję :)

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama