Życie bez końca
Roman Koszowski /Foto Gość

Życie bez końca

Ks. Leszek Smoliński

publikacja 29.05.2024 20:32

Wszyscy potrzebujemy zobaczyć i dotknąć Pana, aby Go rozpoznać. Tej ludzkiej potrzebie odpowiadają sakramenty.

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki (J 6,51ab).

«Bierzcie, to jest Ciało moje» i «to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana”. Tak więc „skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan”. Wszyscy potrzebujemy zobaczyć i dotknąć Pana, aby Go rozpoznać. Tej ludzkiej potrzebie odpowiadają sakramenty, a w szczególności celebracja eucharystyczna.

W czasie Eucharystii dziękujmy Jezusowi za to, że ofiarował za nas samego siebie. Składajmy dziękczynienie za Jego Ciało i Krew, którymi nas posila, za tajemnicę Eucharystii, w której chce przemieniać nas w siebie. To przypomina nam, jaki skarb otrzymaliśmy i że Jezus faktycznie jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Komunia i posłannictwo. Otrzymaliśmy skarb Eucharystii, aby go spożywać i adorować, by czynić nasze życie eucharystycznym.

„Kto spożywa ten Boski Chleb i świętą pije Krew.
Ten przebywa we Mnie Je w nim, ten uczniem Moim jest”.

Myśl papieża Franciszka

[W Eucharystii] jedyny Absolut otrzymuje najwspanialsze uwielbienie, jakie można Jemu oddać na tym świecie, ponieważ to Chrystus ofiaruje samego Siebie. A kiedy przyjmujemy Go w Komunii św., odnawiamy nasze przymierze z Nim i pozwalamy Mu na coraz pełniejsze wypełnianie Jego przemieniającego działania (Adhort. apost. Gaudete et exultate, 157).

Dzięki Ci Panie
Wojciech K.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama