"Biblia" jesiennym hitem Polsatu

Trwający blisko 10 godzin serial "Biblia" - najnowsza adaptacja opowieści znanych z kart Pisma Świętego - to jeden z hitów jesiennej ramówki Telewizji POLSAT. Pojawi się w specjalnym paśmie sobotnim o godz. 20:00. Telewizja POLSAT wyemituje pięć 90-minutowych odcinków serialu. Premiera "Biblii" 19 października. W USA premiera serialu pobiła rekord oglądalności. Pierwszy odcinek obejrzało 13 mln widzów.

„Biblia” przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Serial ożywia najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe. Produkcja oferuje nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych - judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej.

Premiera "Biblii" na amerykańskim kanale dokumentalnym History była wielkim sukcesem. Padł rekord oglądalności - pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 mln Amerykanów. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – Emmy 2013.

Serial zrealizowano z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Produkcję cechuje drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną - w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin chrześcijaństwa.

Najnowszą adaptację „Biblii” współtworzyło wielu uznanych twórców filmowych. Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Autorem oprawy muzycznej jest Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów. W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

Premiera pierwszego odcinka serialu "Biblia" 19 października o godz. 20.00 na antenie Telewizji POLSAT.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIBLIA, SERIALE

 • Tymek
  08.10.2013 00:10
  Dobrze, że dotarło. Pół świata, może już widziało. ''Bóg podobno tych, których kocha najbardziej doświadcza'' ...;)
 • Kkq
  08.10.2013 06:40
  Katolickia publiczność w USA i Kanadzie ostrzega przed oglądaniem sprotenstantyzowanej wersji "Biblii". To nie jest Biblia katolicka, to protestanckie wykoślawienie. Np. W czasie porodu Maryja przeżywa bóle porodowe !!!! a przecież jako pełna łaski była i jest wolna od wszelkiej zmazy grzechowej. Takich B dur jest cała masa w tym serialu. Dlaczego katolicki portal promuje tę szmirę?

  Nawet jeśli nie przepuścicie mojego postu ... Mam spokojne sumienie że próbowałem ostrzec przed szmirą :-)
 • qwertynable
  08.10.2013 18:07

  Czy ktos mnie moze uszczypnac?

  [...]Premiera "Biblii" na amerykańskim kanale dokumentalnym History[...]

  No coz, w Ameryce wszystko jest mozliwe: skoro w szkolach zamiast ewolucji uczy sie kreacjonizmu, to ekranizacja opowiesci biblijnych moze byc na kanale dokumentalnym. 

  God bless America.

   

 • ann
  09.10.2013 15:45
  A propos skurczów porodowych powodujących ból.
  Dwa lata temu u mnie w parafii po nabożeństwie majowym czytany był fragment rozważań dotyczących wezwań litanii loretańskiej.
  We fragmencie dotyczącym narodzenia Jezusa Maryja przedstawiana była jako ta która nie cierpiała wydając na świat Jezusa gdyż była bez grzechu pierworodnego.Czytał to ksiądz ludziom obecnym na nabożeństwie.A ja słuchając byłam w lekkim szoku, na czytającym księdzu nie zrobiło to żadnego wrażenia.
  A teraz ktoś opowiada to samo..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.