Refleksja na dziś

Sobota 2 marca 2013

Czytania » Lekcja pokory

Lekcja pokory

Nie świnie były problemem. Nie strąki i nie pusty żołądek. Duma. To było pole walki. Wyszedł z domu, bo chciał pokazać, co potrafi. Że stać go na samodzielność, inwencję. Że ma pomysły na życie. Być może marzył o dniu, kiedy wróci i rzuci na stół zarobione pieniądze. Majątek pomnożony w czwórnasób.

Kto wie, czy tej walki by nie przegrał, gdyby nie znajomość ojcowskiego serca. Gdyby nie zachowane w sercu wspomnienie tej promieniującej z oczu dobroci. I dnia, kiedy wychodził z domu. Gdy ukradkiem obejrzał się za siebie. Ojciec długo stał przed drzwiami. Dlatego nie zdziwił się, gdy w tym samym miejscu ujrzał go wracając.

Ojciec. Zbyt dużo przeżył, by miał kierować się zranioną ambicją. A ojcowski instynkt podpowiadał mu, że i syn kiedyś do tego dojdzie. Nawet ten starszy.

Rachunek sumienia

  1. Pokora
  2. Pokora
  3. Pokora

Śladami świętych

„Nie wiem, co jeszcze mógłbym wam powiedzieć prócz tego jednego. Tak wielkie są radości zesłane przez Boga, Pana naszego, pracującym tu nad nawróceniem pogan, że jeśli istnieje na świecie radość, to niewątpliwie jest nią właśnie ta” (św. Franciszek Ksawery).

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Sobota 2. tygodnia Wielkiego Postu 2013

Przeczytaj komentarze | 3 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 kratka 02.03.2013 16:52
Bardzo lubię tę ewangelię.. Jest o mnie.
Gdy zgrzeszę, jestem jak młodszy syn. Ale PAN BÓG czeka na mnie z utęsknieniem w sakramencie pokuty.. i cieszy się z mojego powrotu..
Gdy jest we mnie pretensja, że przecież nie uciekam od BOGA, pilnuję comiesięcznej spowiedzi.. a inni, choć nie chodzą do kościoła, mają lepiej: zero nieszczęść, żadnej tragedii - Czuję się wtedy jak starszy syn z przypowieści. A JEZUS dziś uświadamia mi, że BÓG też wychodzi mi naprzeciw, bo cały czas gdy jestem przy NIM, mogę czerpać z BOŻEGO źródła, które jest nie do wyczerpania.
0 Awa 02.03.2013 16:34
Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi.
0 a 02.03.2013 09:09
a co ze starszym synem?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama