Refleksja na dziś

Piątek 14 sierpnia 2015

Czytania » Miłość ofiary

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13).

„Tylko miłość jest twórcza” mawiał św. Maksymilian Kolbe, szaleniec Niepokalanej. Potwierdził te słowa świadectwem, dobrowolnie „oddając życie swoje za brata”. „Ja nie mogłem nic powiedzieć ani podziękować, tylko się obydwaj patrzyliśmy na siebie i tak on odszedł” – wspominał ocalony przez św. Maksymiliana Franciszek Gajowniczek, ojciec rodziny, więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Miłość ofiarna jest pozbawiona rozliczania, stawiania sobie barier i limitów. Staje się darem na wzór Jezusa, który „do końca nas umiłował”. A bohaterskie czyny rodzą się zazwyczaj w szarej rzeczywistości, pośród pozornie zwykłych ludzi, którzy przez swoją dojrzałość zdają egzamin z człowieczeństwa i wartości, którymi żyją każdego dnia.

Z Boża pomocą chcę podążać szlakiem miłości, aż do jej pełni, świętości. A do tego, by skutecznie zdobywać niebo potrzebuję modlitwy – od jej jakości zależy wszystko.

Czytania mszalne rozważa ks. Leszek Smoliński

lednica2000 Lednica2000 - Hymn o Miłości

Piatek 19. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 jo_tka 17.08.2015 06:01
Czytania 14 sierpnia mogą być z dnia http://liturgia.wiara.pl/kalendarz/67b53.Czytania-mszalne/2015-08-14 lub dla wspomnienia św. Maksymiliana Maria Kolbego. Te drugie znajdzie Pani tutaj: http://liturgia.wiara.pl/doc/432644.14-sierpnia-sw-Maksymiliana-Marii-Kolbego
0 Zuza 16.08.2015 19:03
Czytania na 14.08 nie są chyba z tego dnia i nie korespondują z rozważaniem. Ewangelia o oddaleniu żony, a rozważanie o oddaniu życia za przyjaciół (z cytatem). W kościele również czytano tą drugą wersję więc chyba tutaj coś nie tak?

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama