Refleksja na dziś

Środa 28 lutego 2018

Czytania » Modlitwa w cierpieniu

Trudności w relacjach, niesprawiedliwa ocena, mobbing w pracy – sytuacje bezradności, bezsilności, braku nadziei na poprawę losu. Aby z powodu ludzkiej niesprawiedliwości nie popaść w rozpacz, nie ulec frustracji i nie zasklepić się w gniewie czy nienawiści warto spojrzeć na biblijnego proroka Jeremiasza. Jego modlitwa w czasie prześladowania jest ufnym powierzeniem się Bogu, który jest Panem życia.

Bóg nie zabiera nam cierpienia – On staje się towarzyszem naszej drogi, na której dojrzewamy do Nieba. W cierpiących i prześladowanych dalej rozgrywa się historia Chrystusa, którego zdradzili swoi, prześladowali możni tego świata, a zaślepieni z powodu zatwardziałości swoich serc skazali na śmierć.

Modlitwa Jezusa, podobnie jak przepełnione uczuciem niepokoju i udręczenia wołanie Jeremiasza, nie domaga się zemsty, ale przebaczenia. I staje się zaproszeniem dla skrzywdzonych, niesprawiedliwie osądzonych i niewinnie cierpiących, by „szukać pociechy w Bogu. On jest naszym Ojcem i chce, abyśmy mieli życie” (papież Franciszek).

K P Nebo - Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia

ks. Leszek Smoliński

 Wszystkie komentarze »

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama