Refleksja na dziś

Wtorek 27 lipca 2021

Czytania » Namiot Spotkania

Ile zaś razy Mojżesz wszedł do namiotu, zstępował słup obłoku i stawał u wejścia do namiotu, i wtedy Pan rozmawiał z Mojżeszem (Wj 33,9).

Słowniki, encyklopedie, konkordancji, komentarze – tam wielu ludzi czytających teksty biblijne szuka wsparcia w rozumieniu i zastosowaniu słowa Bożego do dzisiejszych sytuacji. Wnikliwa lektura, wsparta modlitwą do Ducha Świętego – ze świadomością, że Duch Boży wciąż buduje, ożywia i uświęca Kościół – jest jak wędrówka po nieznanym szlaku.

Nie wszystko da się natychmiast zrozumieć. Boża pedagogia prowadzi nas – podobnie jak Izraelitów na pustyni – cierpliwie, stopniując wymagania według znanej sobie i właściwej miary. Skoro tak, warto często podążać do „namiotu spotkania”, w którym możemy – podobnie jak biblijny Mojżesz – rozmawiać z Bogiem, „twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem”.

Dzięki „namiotowi spotkania” mam szansę spojrzeć na swoje życie w świetle słowa Bożego. Określony czas i stałe miejsce na modlitwę pomaga w koncentracji i wytrwałości. A wierność codziennej modlitwie, która staje się oddechem duszy, buduję wiarę, która rodzi błogosławione owoce.

Jednego Serca Jednego Ducha Shema Israel - Jednego Serca Jednego Ducha 2006

Ks. Leszek Smoliński

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama