Niespełna cztery miliony Włochów oglądało telewizyjny maraton biblijny, transmitowany przez włoską telewizje publiczną RAI od 5 do 11 października.
Uroczystą Mszę św. w Bazylice Watykańskiej koncelebrował wczoraj Benedykt XVI w asyście uczestników XII Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat Pisma Świętego w życiu i misji Kościoła.
O zakończonym Synodzie biskupów na temat Słowa Bożego Radio Watyańskie rozmawia z abp. Marianem Gołębiewskim, ojcem synodalnym.
Ojciec Święty podjął apel ojców synodalnych reprezentujących Kościoły Wschodnie o ochronę chrześcijan w Indiach i Iraku. Przypomniał, że w wielu krajach wyznawcy Chrystusa wciąż doświadczają okrutnej przemocy.
Skuteczność ewangelizacji Kościoła zależy od tego, na ile jest on wsłuchany w Słowo Boże – podkreślił Benedykt XVI w czasie Eucharystii na zakończenie XII zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów.
«Symfonią wiary» nazwał Synod Biskupów Benedykt XVI. Podkreślił, że pozwolił on odkryć piękno i bogactwo Słowa Bożego. Papież mówił o tym w czasie obiadu pożegnalnego, wydanego w atrium Auli Pawła VI dla wszystkich uczestników synodu: ojców synodalnych, ekspertów i audytorów.
Zakończyły się obrady Synodu Biskupów. Oto 55 propozycji podzielonych na 3 grupy. Będą one pomocą dla Benedykta XVI w przygotowaniu przyszłej adhortacji apostolskiej. (ich oficjalny tekst zredagowano po łacinie)
Synod Biskupów dobiega końca. 25 października przed południem na 23., ostatniej już kongregacji generalnej, przedstawiono w auli propozycje ojców. Posłużą one do przygotowania przyszłej adhortacji apostolskiej. Ich oficjalny tekst zredagowano po łacinie.
Uczestnicy Synodu Biskupów wzywają do zapewnienia chrześcijanom na Wschodzie godnego życia. Dla Ziemi Świętej, Libanu, Iraku, Indii pragną pokoju w sprawiedliwości. Jej gwarancja to rzeczywista wolność religijna. Apel, wręczony 24 października Papieżowi, podpisało 8 kardynałów i 9 biskupów.
24 października na 22. kongregacji generalnej podano do wiadomości skład 12. Rady Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów.