Jezus, uzdrawiając niewidomego od urodzenia, wskazuje, że choroba jest przestrzenią, w której mogą objawić się Jego dobroć i miłosierdzie. Dlaczego uczniowie, zadając pytanie, wiążą cierpienie niewidomego z grzechem?
Głodnych nakarmić – to jeden z katechizmowych uczynków miłosierdzia względem ciała. Jest realizacją obowiązku miłości względem bliźniego, który Biblia przekazuje już w Starym Testamencie.
Jakie tajemnice kryją w sobie galbanum i styraks? O tym w opowieści fitoterapeutki Magdaleny Mildner.
- Wrogość nie, bardziej obojętność. Ludzie się spieszą. Pochłaniają ich tysiące spraw: praca, rodzina, dom, zakupy, kondycja fizyczna. Otwarci na słuchanie o Bożej miłości byli jedynie ci, którzy wszystko to stracili - mówi jedna z ewangelizatorek.
O najnowszych odkryciach w Jerychu i Megiddo opowiada o. Łukasz Popko OP.
Pielgrzymka to wędrówka wierzącego do miejsca uświęconego przez objawienie się Boga.
Ks. Tadeusz Marcinkowski podjął się trudu przetłumaczenia "Psałterza Maryjnego", przypisywanego św. Bonawenturze.
Co ma na myśli św. Paweł, gdy mówi o opieczętowaniu chrześcijanina Duchem Świętym?
Prośba o chleb stoi w centrum Modlitwy Pańskiej i wydaje się, że dotyczy najbardziej podstawowych ludzkich potrzeb. Ojcowie Kościoła zwracali uwagę, że to także prośba o mądrość i o Chrystusa obecnego w Eucharystii.
W mowie pożegnalnej wygłoszonej w Wieczerniku Jezus obiecuje przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi. Nazywa Go „innym Parakletem”. Dlaczego innym i dlaczego Parakletem? Tajemnicze imię Ducha wskazuje na Jego działanie...