Nabożeństwo intronizacji Pisma świętego i przyjęcie słowa Bożego zakończyło w klasztorach franciszkańskich w Polsce drugi rok przygotowań do światowego jubileuszu 800-lecia nawrócenia św. Franciszka z Asyżu.
Celem projektu jest udostępnienie w Internecie strony www Szkoły Słowa Bożego skierowanej do polskich seminariów duchownych i młodych z pokolenia JP II. Strona umieszczona na ssb.wsd.opole.pl będzie w przyszłości miała własną domenę [ssb.org.pl].
Wziąć do ręki Ewangelię, dziś przeczytać jedną stronę, jutro następną, i tak każdego dnia - czytać i "modlić się na temat". Takiej rady słuchaczom Radia Watykańskiego udzielił kardynał Carlo Maria Martini, zapytany o to, co zrobić, by wejść w zażyłość ze Słowem Bożym.
„Poznanie Pisma Świętego jest dziełem kościelnego charyzmatu, który dany jest wierzącym otwartym na Ducha” – to słowa z dokumentu roboczego Synodu o Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła.
Wielki potop, o którym wspomina Biblia oraz babiloński epos o Gilgameszu, zdarzył się naprawdę. Było to ponad 8 tys. lat temu w okolicach Morza Czarnego. Spowodował wielką wędrówkę ludów rolniczych, które z zalanych terenów przeniosły się do Europy. Dzięki temu na terenie naszego kontynentu zaczęto uprawiać ziemię oraz hodować owce i krowy - pisze Dziennik.
Ukazał się słowacki przekład książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu”. Jego promocja miała miejsce 18 listopada w Bratysławie. Wśród nowości wydawniczych na słowackim rynku znajduje się także kieszonkowe wydanie Biblii.
Według Biblii Bóg czynnie uczestniczy w powstawaniu życia w łonie matki – przypomniał 15 listopada abp Gianfranco Ravasi w wykładzie inaugurującym drugą międzynarodową konferencję projektu STOQ.
Integralne wychowanie do odpowiedzialności przed Bogiem i człowiekiem jest warunkiem każdego postępu, pokoju, pojednania i wyrzeczenia się przemocy – przypomniał Benedykt XVI. W katechezie na audiencji 14 listopada mówił o nauczaniu św. Hieronima.
W Poznaniu trwa VI Ekumeniczne Święto Biblii. W środę, 7 listopada 2007 – kulminacyjny punkt Święta, Ekumeniczne Nabożeństwo Słowa, które w katedrze zgromadzi wyznawców sześciu wyznań chrześcijańskich skupionych w Poznańskiej Grupie Ekumenicznej.