Problem z 3 pytaniem trzeciej Tury piatego Etapu

"Podstawowym i nadrzędnym w stosunku do innych źródłem informacji używanym w Konkursie jest V wydanie Biblii Tysiąclecia wraz ze wstępami i przypisami, chyba, że w danym pytaniu wyraźnie zostanie stwierdzone inaczej." (pkt.6d)

powstał do rozstrzygania kwestii spornych, w przypadku różnic w tłumaczeniach. Tymczasem w tym wypadku okazało się, że nie zwróciłem uwagi na fakt występowania takiego przypisu jedynie w tym (V) wydaniu BT, we wcześniejszych go nie ma. W związku z tym osoby mające inne wydania BT niż V nie były w stanie poprawnie odpowiedzieć na to pytanie (no chyba że ktoś posiada "Żydowski Komentarz do Nowego Testamentu" - bo tam też jest to wspomniane).

Cóż - stało się niestety - odpowiedzi zostały udzielone i tego się nie cofnie.

Myślę, że wyjścia są dwa:

1. Moja propozycja - ponieważ uważam, że sam fakt braku V wydania BT nie powinien wpływać na wynik osiągnięty w Konkursie pytanie 3 zostanie potraktowane jako dodatkowe i nie wliczone do ogólnej konkursowej punktacji. Natomiast te osoby, które odpowiedziały na nie prawidłowo otrzymają jako nagrodę dodatkową zielony długopis portalu i jedną z książek przeznaczoną na nagrody.

2. Jeśli ktokolwiek z uczestników uzna, że rozwiązanie z pkt. 1 jest dla niego krzywdzące i napisze o tym na adres konkursowy w ciągu 24 godzin od tej chwili - będę niestety musiał zastosować się ściśle do regulaminu i uznać za prawidłową jedynie tę odpowiedź którą podałem.

Na koniec pewna uwaga: Tę samą wiadomość podaję w dziale NEWS na stronie konkursowej. Tak więc nie przeczytanie jej w ciągu wyznaczonego czasu, nie uprawnia do późniejszych odwołań od podjętej decyzji ze względu na:

Cytat:
Wszelkiego rodzaju bieżące informacje i ogłoszenia będą zamieszczane w dziale NEWS Można także dyskutować i dzielić się swoimi uwagami na FORUM
I przepraszam za to zamieszanie

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg