Refleksja na dziś

Sobota 15 października 2011

Czytania » W tej godzinie

Ewentualna konfrontacja wiary z niewiarą wywołuje lęk bynajmniej nie z powodu braku argumentów. Boimy się ośmieszenia. Jakby ośmieszenie nie należało do repertuaru Bożego objawienia. A przecież na krzyżu przemówił jako „wzgarda pospólstwa i pośmiewisko dla wielu”. Ośmieszenie nie podważa autorytetu ośmieszanego. Podważa kulturę ośmieszającego. Bóg nie boi się być ośmieszonym. Więcej – chce byś ośmieszonym,  by objawić swoją moc w słabości. Chociaż, gdyby chciał, może zawezwać na pomoc dwanaście zastępów aniołów.

Konfrontacja wiary z niewiarą nie ma nic wspólnego ani z telewizyjnym show, ani z modną w niektórych środowiskach dyskusją panelową. Jedno i drugie wymaga uprzedniego przygotowania argumentów, poznania rozmówców, ułożenia jakiegoś scenariusza. W przypadku ciągania do urzędów i władz ten scenariusz zostanie napisany przez Boga, a nam objawiony przez Ducha Świętego w najbardziej odpowiednim momencie. „W tej właśnie godzinie…”

Problemem nie jest sama konfrontacja. Problem pojawia się w momencie gdy zaczyna brakować wiary Abrahama, a człowiek przestaje słyszeć, co Duch mówi do Kościoła.

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Sobota 28. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 JadziulaG 15.10.2011 13:34
Pan mój i Bóg mój.A trwam dzięki Duchowi Świętemu.
0 Estera 15.10.2011 10:18

"I stąd to dziedzictwo zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała niewzruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich, jak jest napisane:

„Uczyniłem cię ojcem wielu narodów” przed obliczem Boga."

Rz 4,13.16-18

 

"Pan jest naszym Bogiem,
Jego wyroki obejmują świat cały. "„Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych;

Łk 12,8-12

 

"Problemem nie jest sama konfrontacja. Problem pojawia się w momencie gdy zaczyna brakować wiary Abrahama, a człowiek przestaje słyszeć, co Duch mówi do Kościoła."

  Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski

Dziękuję ks. Włodzimierzowi L. za  naprowadzające  wnioski.

 

Boże, Ojcze !

Ożywiaj w nas  Twego Ducha  jedności i  miłości   tak,  byśmy się stali  Twoim  narodem , ku większej chwale Boga.

 

 

 

 

 

 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama