Refleksja na dziś

Piątek 14 października 2011

Czytania » Strzeżcie się

Otoczone murem getto. Potrzebę fortyfikacji uzasadniające i czyhającymi niebezpieczeństwami, i nakazem strzeżenia się. Z czasem – niestety – potrzeba bycia za murem zagłusza potrzebę głoszenia na dachach. Wszak za murem bezpieczniej.

Mur nie jest gwarantem bezpieczeństwa. Mur jest znakiem dokonanego sądu. Wbrew Bogu osądziliśmy świat, nie dając mu najmniejszej szansy. Nie zauważyliśmy, że przy okazji wiarę w zwycięstwo Boga zamieniliśmy na wiarę w moc muru.

Nie ocala mur. Ocala Jezus. A jeśli konieczny jest kordon sanitarny, coś, co strzegącego się chroni  - to kordon spowijającej serce łaski. Ona chroni przed mającym moc wtrącić do piekła. Bez niej może się okazać, że Jezus liczy włosy na głowie, ale tym za murem getta. Wszak nie trzeba ocalać uważającego się za ocalonego.

„Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie.”

 

Czytania mszalne rozważa ks. Włodzimierz Lewandowski


 

Piątek 28. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 2 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Estera 14.10.2011 14:48

"Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach."

Łk 12,1-7

Rozumiem to w ten sposób, że duchowe życie jest niezwykle intymnym przeżyciem.
Tak, osobistym.

Bóg mówiąc do człowieka czyni to indywidualnie, stosownie do jego pojemności duchowej i gotowości przyjęcia ewentualnej przemiany.

Stąd, to ciche szeptanie, czyli wewnętrzne przyjęcie, po uzgodnieniu z bratem , staje się ciałem w postaci ogłoszenia na dachu, czyli wszem i wobec:)
Bóg staje się tym w nas i z nami.

@ Judyta:)

Dziękuję za prosty przekaz ewangeliczny:)

Boże dziękuję za ten czas, za jedność jaką nas obdarzasz, byśmy żyli na większą Twoją chwałę.

0 judyta 14.10.2011 14:01
Witam .Jestem tu prawie codziennie.czytam czytania na dany dzień,rozważania nie zawsze, ale wracam gdy czegoś nie rozumiem jeśli można to tak wyrazić.Dziękuje osobą ,które wpisują swój komentarz,pozwala mi on głębiej zastanowić się nad Słowem.


„Uwierzył Abraham Bogu i zostało mu to poczytane za sprawiedliwość”.

Wiara jest łaską,przyjęcie daru jest moją odpowiedzią i zaczyna się cudowna przygoda z Bogiem,który jest Miłością.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama