Refleksja na dziś

Sobota 19 listopada 2011

Czytania » Czy aby na pewno?

Czasami jesteśmy bardzo pewni swego – swoich zamiarów, celów, pragnień, sposobów działania... Wiemy nawet, jak powinni postępować inni, by wszystkim (?) żyło się lepiej. Ba, wiemy także, co powinien zrobić Bóg.

Pół biedy jeszcze, jeśli – jak to w życiu – spotyka nas rozczarowanie, bo nic nie toczy się tak, jak naszym zdaniem „powinno”. Pół biedy, jeśli życie stopniowo lub gwałtownie, mniej lub bardziej boleśnie nauczy nas pokory. Najgorzej jest wtedy, gdy pewni swego, angażujemy się coraz bardziej, bardziej wikłamy, zapętlamy świat wokół tak mocno, że widać już tylko same „niuanse” a żadnej prawdy. Jak Antioch, który zdobywał i tryumfował, by umierać w końcu w obcej ziemi. Jak ci, którzy roztrząsają sprawy wieczne, tak jakby zależały one od ich decyzji.

Dlatego może rozczarowanie jest OK, im szybciej, tym lepiej. Tak, wiem, nic w nim przyjemnego. Jednak zmarnowanie wszystkich swoich sił, talentów, życia – to znacznie gorsza perspektywa.

 

Czytania mszalne rozważa Katarzyna Solecka


 

Sobota 33. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 judyta 19.11.2011 23:37

"Jezus im odpowiedział: „Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani są za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania. "

Co mam uczynić ,by zasłużyć  na uznanie za godną udziału  w świecie przyszłym?

Na pytanie uczniów : kto może się zbawić Jezus odpowiada : u ludzi to nie możliwe,ale u Boga wszystko jest możliwe.

Jezus mnie zbawił, ja mogę jedynie przyjąć Jego dar i już dziś cieszyć się życiem wiecznym.
 

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama