Refleksja na dziś

Niedziela 25 grudnia 2011

Czytania » Bóg chce cię spotkać!

Ten kontrast uderza w serce. Zwłaszcza gdy przeczytać i opowieść Ewangelisty Łukasza i teologiczne rozważania Apostoła Jana. Z jednej strony zwyczajna rodzina,  i uciążliwa podróż. I brak miejsca w gospodzie. Dla nich, bo dla bardziej zacnych gości pewnie by się znalazło. Więc zostaje stajenka. Potem przychodzą pasterze. Z drugiej strony jasność z nieba, aniołowie i wieść, że oto wypełniły się prorockie zapowiedzi o mającym przyjść Zbawicielu. Jak to ujął święty Jan? Na świecie był Bóg, a świat powstał przez Niego, lecz świat Go nie poznał; przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

Bogu nie wystarczyło zatroszczenie się o nas z nieba i pouczenie nas przez proroków. Bóg chciał się z nami spotkać. Nie na audiencji, podczas której łaskawie dopuściłby nas przed swoje oblicze. Wolał stać się jednym z nas; wolał dzielić z nami naszą codzienność. I ciągle chce się spotykać. Na modlitwie, na Eucharystii, w sakramencie pokuty...

Nie Boże pouczenie, ale to spotkanie z Nim sprawia, że staję się inny. Bo przyjmując Go urodziłem się i jakoś ciągle rodzę na nowo: nie z krwi, nie z żądzy ciała, nie z woli męża, ale z Boga. I tym samy staję jego dzieckiem.

Ej, ty! Wiesz z kim masz do czynienia? Wiesz kim jestem? Nie, na nikogo tak nie zawołam. Choć jestem synem Boga wolę wybrać drogę, którą On wybrał: pokory, milczenia, uniżenia. Jeśli dla Niego była odpowiednia, to tym bardziej dla mnie. Zwłaszcza, że na zaszczyt który mnie spotkał, wcale nie zasłużyłem.

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

1 Ciekielski2 25.12.2011 22:00
A Slowo stajo sie ciale i zamieszkalo miedzy nami To slowo musi wejsc do moge serca tylko musze sie na to zgodzic my tylko sluchamy swiata trzeba wsluchac sie Boga ktory Swiatje swiata to swiatjo nasz bedzie prowadzij do zbawienia Dzis Uroczystosc Narodzena Panskiego mowi nam to swieto ze to slowo prowadzi nasz boga i ta Uroczystosc ma zblizyc sie Boga i do jego slowa

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama