Refleksja na dziś

Sobota 4 sierpnia 2012

Czytania » Z kapłanem i prorokiem najtrudniej

Kto za wzywanie o nawrócenia i ostrzeżenie przed Bożą karą chciał Jeremiasza zabić? Kapłani i prorocy. Kto wstawiał się za nim, choć początkowo też był przeciwko niemu? Przywódcy i lud. To dość znamienne. I dziś, bez względu na sprawowaną funkcję, najtrudniej potrzebę własnego nawrócenia dostrzegają ci, którzy są przekonani że mają do spełnienia misję dana im przez Boga. Zapewne nawet tego nie zauważając często stosują zasadę „misja uświęca środki”.

A ja muszę inaczej. Oczywiście nie muszę szukać w sobie grzechów na siłę. Ale uczciwie spojrzeć na swoje życie... Oj, bardzo by się przydało.

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 renata155 04.08.2012 00:19
"A ja muszę inaczej. Oczywiście nie muszę szukać w sobie grzechów na siłę. Ale uczciwie spojrzeć na swoje życie... Oj, bardzo by się przydało."--wystarczy szczerze tego chcieć,i szczere GO o to poprosić..ON sam pokaże nam w nas to,co Jemu się nie podoba..i niekoniecznie to,co nam się wydaje niewłaściwe ;)..trzeba to "weźmie" za rękę i przeprowadzi nas przez własne życie wstecz.."zmusi" do oczyszczenia z zaległych,niewypowiedzianych,przeoczonych,zapomnianych..Pokarze o wiele więcej,pomoże zrozumieć dlaczego to jest winą,to jest grzechem.choć tak do tego nie podchodzimy ;)..i co najważniejsze On sam ześle skruchę na nasze serca ;)..czasem Da pewność przebaczenia ,pewność Jego niepamięci nam o tym ;)

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama