Refleksja na dziś

Wtorek 25 lutego 2014

Czytania » Zabezpieczenie

Pragnienie władzy. Gromadzenie pieniędzy. Po co to wszystko? Kluczem jest tu słowo: zabezpieczenie. Jeśli będę miał pieniądze, nic mi nie będzie groziło. Jeśli będę miał władzę, będę bezpieczny. Przynajmniej bezpieczniejszy.

Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich – mówi Jezus. Być sługą, znaczy zrezygnować z wielu zabezpieczeń. Być sługą znaczy być zależnym. Trzeba, byśmy się stali jak dzieci. Ale kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał – przypomina.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, nie utraci swojej nagrody - napisano w innym miejscu.

Nie musicie zabiegać ani o władzę, ani o pieniądze. Nie musicie szukać zabezpieczeń. Sam Ojciec się o was zatroszczy.

Wtorek 7. tygodnia zwykłego

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 celina 25.02.2014 07:31
Pan Jezus mówi do swoich uczniów, do swoich przyjaciół o sprawach najważniejszych, mówi im o czekającej go męce - a ci kłócą się kto jest z nich najważniejszy ....On usiadł....

Tak długo już z Nim byli i ja tak długo już z Nim jestem - a Jezus czasem aż musi usiąśc ,,z wrażenia" że ciągle nic nie rozumiem...

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Reklama

Reklama