Refleksja na dziś

Poniedziałek 12 września 2016

Czytania » Bez zasług

Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył, miłuje bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę - mówili Żydzi, prosząc Jezusa by pomógł obcemu. Tak, to prawda, jest obcy, ale dla niego możesz zrobić wyjątek!

Jest w tych słowach założenie, że pomoc Jezusa jest reglamentowana. Być może są tacy, którym się należy "z urodzenia", ale z pewnością są i tacy, którzy muszą stać się jej godni własnym wysiłkiem.

Jezus nie prostuje. Nie próbuje tłumaczyć. Po prostu idzie z tymi, którzy po niego przyszli. Dopiero poselstwo setnika daje okazję do pokazania, o co chodzi.

Panie, nie jestem godzien... - mówi setnik. Ale przecież nie o moją godność tu chodzi, nie o zasługi, które mam lub nie. Chodzi o to, że MOŻESZ to zrobić. I wierzę, że będziesz CHCIAŁ.

Nie ma zasług, za które można by kupić Bożą łaskę. Można ją tylko otrzymać za darmo.

Czasem to trudniejsze...

Przeczytaj komentarze | 1 |  Wszystkie komentarze »


Ostatnie komentarze:

0 Gość 12.09.2016 18:25
Dzisiaj modliłem się o uzdrowienie z ciężkiej choroby brata mojej zony. Po raz pierwszy prosiłem Boga, aby mnie wysłuchał nie z racji mojej modlitwy ale okazał Swoje miłosierdzie. Dziękuje Ci Panie Boże , że przez wstawiennictwo Maryi okazałeś Swoje miłosierdzie.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Dyskusja została zamknięta.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama