Refleksja na dziś

Sobota 11 września 2021

Czytania » Wiarygodni

Czemu to wzywacie Mnie: „Panie, Panie!”, a nie czynicie tego, co mówię? (Łk 6, 46).

W świecie, w którym żyjemy, roi się od nadmiaru słów, deklaracji i zapewnień. Chwilami wydaje się, że każdy każdemu coś obiecuje. Nie chodzi tylko o „domokrążców” czy polityków. Przy okazji rozpoczynającego się roku – szkolnego, cywilnego, kościelnego – z racji rekolekcji, w momentach nawrócenia wielu deklaruje wiele. I na tym się kończy. Mijają dni, przychodzi zniechęcenie i czar obietnic słabnie, a nieraz wręcz pryska.

Same dobre pragnienia i chęci podjęcia konkretnych wyborów życiowych, zarówno mniejszych jak i poważniejszych nie wystarczą. W życiu ucznia Jezusa jest ważne nie tylko czytanie słowa Bożego i poznawanie ewangelicznej nauki, ale stosowanie jej w codzienności. I to daje łączność z Bogiem. A wtedy nawet w momentach prób, doświadczeń i cierpień, których uniknięcie jest niemożliwe, wiara w Boga chroni przed rozpaczą.

Myśl kard. Stefana Wyszyńskiego

Królestwo Boże to miłość, życzliwość i dobroć, to ustępowanie miejsca drugiemu, działanie zawsze na jego korzyść, to stąpanie „na palcach” wokół bliźniego; to panowanie przez pokorę, służąc na kolanach przy stopach naszych braci.

Moja Rodzina Official Moja Rodzina - Dom na Skale

Ks. Leszek Smoliński

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama