Nazwa tego sposobu czytania i interpretacji Biblii pochodzi od łacińskiego „scrutatio”, to znaczy „badanie”. Jest jedną z ulubionych metod lektury Pisma Świętego we wspólnotach neokatechumenalnych.
Często w autobusach komunikacji miejskiej spotykamy młodych ze słuchawkami w uszach. A może w tym czasie słuchają Biblii?
W kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu na osiedlu Południe I wybrane teksty z Ewangelii według św. Jana na początku Mszy św. czytali członkowie grupy biblijnej.
W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży męskiej. Przyświeca im hasło: "Odnajdź swoje szczęście". Uczestniczy w nich 31 osób.
Wspólnota Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci, który działa pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej, spotkała się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.
W domu generalnym Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu apostolatu biblijnego. Uczestniczyły w nich siostry postulantki, nowicjuszki i juniorantki.
W Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej 2 w Radomiu odbywają się spotkania poświęcone postaciom biblijnych mężczyzn.
Jako pierwsi inaugurację przeżywali słuchacze z filii istniejącej przy parafii pw. św. Józefa Opiekuna i PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku.
Biblista ks. dr Jacek Kucharski, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego, oraz klerycy WSD w Radomiu należący do Kleryckiego Koła Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej opracowali w aplikacji pięć Niedziel Wielkiego Postu.
Na szlak wyruszy ośmiu mężczyzn z Radomia i z Kozienic. Do Ziemi Świętej wybierają się już jutro 18 lutego.
Czy, jak faryzeusze dopasowujemy prawdę do własnych wizji, zamykając się na nią, by za wszelką cenę mieć rację?
O Bogu, o człowieku i o nadziei. W rytmie czytań roku liturgicznego.
Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień... Garść uwag do czytań na V niedzielę Wielkiego Postu roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Komentarze biblijne do czytań liturgicznych.