Ks. Abp. Wiktor Skworc

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami
J 1,14


     Święta Narodzenia Pańskiego przypominają, że Bóg jest dobry, że nie jest jakąś daleką i wyniosłą istotą, której nie można dosięgnąć i do niej się zbliżyć. Bóg jest zupełnie blisko, w zasięgu naszego wzroku i głosu, zawsze osiągalny. On ma dla nas czas, ma tyle czasu, że jako człowiek leżał w żłobie i na wieki pozostał człowiekiem.
     Jezus, Bóg i Człowiek, puka w tych dniach do drzwi naszych serc, domów i wspólnot kościelnych. Chce, abyśmy Go zaprosili i oddali Mu naszą rzeczywistość na mieszkanie.
     On zaś ma moc, aby zbudować nam dom, w którym możemy do Boga mówić „Ojcze!”. Kto zaś może powiedzieć Bogu „Ojcze”, ten ma naprawdę powód do ufności i nadziei. Do niego należy przyszłość.
     Z okazji Świąt, które tak bardzo umacniają naszą nadzieję, składam serdeczne życzenia radości i pokoju, zdrowia i pomyślności. Wypowiadam je w przestrzeni i czasie Kościoła, który jest naszym domem, ofiarowanym przez Boga. Niech nie zabraknie nam odwagi wspólnego wznoszenia duchowej świątyni Kościoła na chwałę Boga i pożytek ludzi.

                       Z pasterskim błogosławieństwem dla Serwisu biblia.wiara.pl


                                                                    + Wiktor Skworc
                                                                       ARCYBISKUP
                                                              METROPOLITA KATOWICKI
 


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg