Życzenia od Redakcji

„Żłóbek Jezusa leży zawsze w cieniu krzyża . Żłóbek i krzyż należą do tej samej tajemnicy odkupieńczej miłości .”

Drodzy Czytelnicy Serwisu: biblia.wiara.pl,

u schyłku tegorocznego Adwentu pragnę wraz z Wami dziękować dobremu Bogu za łaskę wiary, dzięki której takie noce jak ta, gdy przeżywamy pamiątkę Tajemnicy Wcielenia, mają sens i treść.  To właśnie dar wiary uzdolnia nas do otwarcia naszych serc i umysłów na rzeczywistość „Słowa, które ciałem się stało”.

Niech Światło Betlejemskie opromienia duchową przestrzeń, w którą jesteście zanurzeni, niech oświeca drogi Waszego życia, rozprasza mrok zwątpienia, ociepla każdą międzyludzką, dobrą więź. Niech w każdym z Was stale rodzi się radość i gotowość do obcowania ze Słowem w Piśmie Św., w sakramentach, w indywidualnej modlitwie..

Na ten szczególny czas refleksji, przyjmijcie słowa Jana Pawła II wypowiedziane w 2000 roku w Betlejem:

„Żłóbek Jezusa leży zawsze w cieniu krzyża . Żłóbek i krzyż należą do tej samej tajemnicy odkupieńczej miłości .”

Jak wielka zatem musi być miłość Boga do człowieka – od prawdy żłóbka do prawdy krzyża, od Tajemnicy Wcielenia do Tajemnicy Odkupienia! Szczęśliwi przeto bądźmy, że naszym Panem, który dziś nam się narodził, jest Jezus Chrystus!

                                                                Ks. red. Adam Sekściński
                                                                   Serwis: biblia.wiara.pl

«« | « | 1 | » | »»
 • gut
  28.12.2011 17:30

  Szanownej Redakcji życzę Wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego :) ps. przepraszam, że dopiero teraz ale na "gwiazdkę" dostałem prócz prezentów, po raz pierwszy w życiu "chorobę" tak zachorowałem, to były "wspaniałe" święta, oczywiście święta były udane i fajnie ale bycie chorym święta to nie takie święta jak zawsze :]

 • gut
  28.12.2011 20:12

  Szanowny Księże Redaktorze :), piękne słowa; od prawdy żłóbka do prawdy krzyża. W tym kontekście dodam coś od siebie, Krzyż jest bardzo blisko Żłóbka niż się myśli, a gdzie znajduję  się ten Krzyż?   :) Odpowiedź jest w Gwieździe Betlejemskiej ! :) Dla Pierwszych Chrzescijan Gwiazada Betlejemska nigdy nie była sobie "jakimś" tylko smybole z tradycjii . Dla Pierwszych Chrześcijan  Gwiazda Betelejemska! Oznaczała Samego Jezusa Chrystusa!!!   Z tego faktu wypływa głęboka biblijna i teologiczna prawda jak to sami Pierwsi chrzescijanie tłumaczyli , Jezus jako Gwiazda Betlejemska najjaśniejszy punkt na niebie przyćmiewa i pokonuje wszystkie inne "ciała niebieskie" związku z tym jest  to definitywny koniec "bogów" tj. gwiazd, palnet itp. ciemnych mocy , tj. energii kosmicznych itp.  jakie panowały na ludźmi . Reasumując obecność Gwiazdy Betlejemskiej - czyli Osoby Chrystusa  oznacza totalny koniec kultów pogańskich, bałwochwalczych one tracą racje bytu. Wobec tego żaden człowiek pod słońcem nie moze się tłumaczyć tym, że dalej sobie wierzy w jakieś gusła, przed Chrystusem mógł ale po Chrystusie już nie teraz już TYLKO Chrystus jest tym którym należy się CHWAŁA I CZEŚĆ.:)  A co z Krzyzem ? Dla Pierwszych Chrzescijan    jak wsponiałem Gwiazada Betlejemska to Sam Jezus ale skoro to Jezus to sam Krzyż ponieważ dla Pierwszych chrześcijan Krzyż oznaczał Osobę Samego Chrystusa! Tak blisko jest Krzyż Chrystusa tak blisko... Podsumowując wszystko tj. "wyrazy, "słowa", "okoliczności," "zwyczaje, kulutury" itp. mówią i wskazują na Słowo którym jest Jezus Chrystus o Niego cała sprawa się Rozchodzi , o Niego!  Ps. Logo Waszego Portalu, które ozdbione jest Gwiazdą Betlejemską - jest ozdbione samym Chrystusem a przez Krzyżem :) Pozdrawiam :) 

 • gut
  28.12.2011 20:25

  Ostatnie słowo dopowiedzenia, już wiele razy dziękowałem za Portal Wiara.pl + "serwisowi Biblia" i jeszcze raz pragnę podziękować za cykl jaki podjęliście w okresie Adwentu to była naprawdę wspaniała sprawa ja osobiście wiele z tego skorzystałem duchowo ale też w sensie emocjonalnym ponieważ klimat był iście "przed bożonarodzeniowy" :) Dziękuję Wam za to! I na ostatek niestety nie mogłem w pełni uczestniczyć w tym cykle "konferencji" :( ponieważ takiego najazdu rodziny przed Świętami a przez to na Święta już dawno nie miałem to cud, że się pomieściliśmy wszyscy razem :)) A konferencję obiecuję sobie nadrobić :) Pozdrawiam :)!

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.