Księga Psalmów

Audiobook nowego przekładu w mistrzowskiej interpretacji Andrzeja Seweryna.

Księga Psalmów   Wydawnictwo Vocatio Nowe tłumaczenie Księgi Psalmów jest elementem śmiałego projektu, realizowanego obecnie przez oficynę VOCATIO, który nosi nazwę Nowego Przekładu Dynamicznego Pisma Świętego. "Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na tekst ksiąg świętych podany w sposób możliwie najbardziej zrozumiały dla dzisiejszych odbiorców” – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski z UKSW, będący redaktorem naczelnym wydawanej przez VOCATIO „Prymasowskiej Serii Biblijnej”. Dodał, że psalmy zostały przetłumaczone na współczesny polski język, uwzględniający słownictwo, jakim posługuje się każdy dzisiejszy Polak.

Jest to śmiała, chociaż godna poparcia próba, która pomoże dzisiejszym Polakom modlić się za pomocą psalmów. Wszak psalmy są najznakomitszą formą modlitwy, za pomocą której oddawał cześć Bogu zarówno starożytny i dzisiejszy Izrael, jak sam Jezus i apostołowie oraz Kościół od dwóch tysięcy lat.

Księga Psalmów ma już kilkadziesiąt przekładów na jeżyk polski. Pierwszego przekładu poetyckiego na polski dokonał Jan Kochanowski, dzięki czemu Psalmy znalazły trwałem miejsce w polskiej literaturze. Najnowszy ich poetycki przekład jest dziełem Czesława Miłosza. Najpełniej - zdaniem ks. Chrostowskiego - treść psalmów oddaje jednak język hebrajski, do którego dynamiki został dostosowany ich rytm, a każdy inny ich przekład przypominać może np. tłumaczenie „Pana Tadeusza” na portugalski czy koreański.

Niezależnie od tego modlitwa za pomocą psalmów jest najlepszą formą modlitwy i jeśli ktoś pragnie poznać jej pełen smak, to sięgnąć powinien właśnie po psalmy.

Psalmy w wersji dźwiękowej czyta Andrzej Seweryn z pięknym podkładem muzycznym Rafała Gorączkowskiego.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 płyty z tym wydawnictwem. Zadanie konkursowe było następujące: należało przesłać nam fragment Państwa ulubionego psalmu i króciutko uzasadnić, dlaczego wybrali Państwo akurat ten cytat. Audiobooki otrzymują:

Monika Gierusa z Księżpola, Teresa Nieradzik z Ornontowic oraz Andrzej Nowakowski z Hilo w USA

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

WydawnictwoVOCATIO Psalm 1 (NPD)

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama