Dziś Niedziela Biblijna!

Rozpoczynamy dziś VIII Tydzień Biblijny. - Jest on poświęcony uwielbieniu Ojca, Syna i Ducha Świętego za największy dar, jakim jest Słowo, które od Boga pochodzi i do Boga prowadzi - mówi przewodniczący episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

- Tegorocznym hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w Imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5). W ten sposób nawiązujemy do hasła roku duszpasterskiego, mającego nam pomóc odkryć na nowo wielki dar nowego życia w Chrystusie, który każdy z nas otrzymał w sakramencie chrztu. Przeżywamy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, obchodząc także 1050 rocznicę chrztu Polski, a za kilka dni będą miały miejsce centralne uroczystości rocznicowe w Gnieźnie i Poznaniu. Okres wielkanocny, kiedy cieszymy się ze zmartwychwstania Pana oraz szczególne wydarzenia, wspominane w Kościele w Polsce, stają się doskonałą okazją do postawienia sobie pytanie o miejsce Jezusa w moim życiu. Odpowiedzi trzeba nam zawsze szukać w Bożym Słowie, które umożliwia poznanie Boga, ale także nas samych w świetle Objawienia, zapisanego na kartach Biblii - piszą organizatorzy Tygodnia Biblijnego.

A papież Franciszek napisał dziś na Twitterze: "Słowo Boże jest towarzyszem drogi dla rodzin przeżywających kryzys i wszelkie cierpienie."

 Przeczytaj też: Czytanie to czy słuchanie?

«« | « | 1 | » | »»
 • Wikary z Gdańska
  10.04.2016 11:57
  Tyle tych tygodni w Kościele poświęconych to temu, to tamtemu. Można dostać "oczopląsu". Czy nie lepiej skupić się na jednym i dobrze to zrealizować. Takie duszpasterskie rozdrobnienie nie jest rozsądne. 1050 rocznica chrztu i rok miłosierdzia wystarczą.
 • Gość
  11.04.2016 17:04
  A ja w tym widzę zachętę do spojrzenia na rocznicę chrztu i rok miłosierdzia "oczyma" Biblii (co z resztą sugeruje hasło „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w Imię Pana Jezusa”). Będzie/był tydzień powołań, modlitw o jednośc, misjny, .... i to będzie/była zachęta do spojrzenia na chrzest i miłosierdzie jeszcze z innej perspektywy
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.