Pismo Święte na linii frontu

Kurdyjscy chrześcijanie walczący z ISIS dostają Biblię w wersji audio.

Wśród kurdyjskich żołnierzy walczących z siłami Państwa Islamskiego na północy Syrii jest rozprowadzane Pismo Święte w wersji audio. Zajmują się tym misjonarze we współpracy z organizacją Audio Scriptures Ministry, która nagrywa Pismo Święte, by mogły je poznać osoby nieumiejące czytać. Generalnie Biblia audio trafia do ubogich w Indiach czy Azji. Tym razem jest wysyłana na front.

Jak tłumaczy J.P. Sundararajan, szef ASM chrześcijanie podróżujący do Syrii często pytali o ich Biblię w wersji audio, którą by mogli przekazać żołnierzom. Problemem jednak była kwestia odtwarzaczy, na których mieliby jej słuchać. ASM wyprodukowało więc kilkadziesiąt miniaturowych latarek, których żołnierze używają podczas wieczornego przygotowywania posiłków. W tych latarkach zamontowane zostały także odtwarzacze plików audio.

Sundararajan zdaje sobie sprawę, że 50 egzemplarzy Pisma Świętego to co prawda kropla w morzu potrzeb. Natomiast bardzo cieszy się z faktu, że wszystkie rozeszły się dosłownie na pniu. Zapowiada, że do Syrii będą wysyłane kolejne za pośrednictwem ludzi udających się tam z misjami religijnymi lub humanitarnymi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg