40 mln egzemplarzy, 135 języków, 115 krajów, 24 lata

Wydawana przez międzynarodową organizację "Kirche in Not" (Kościół w Potrzebie) "Biblia dla dzieci" osiągnęła łączny nakład 40 mln egzemplarzy. W ciągu 24 lat książka ukazała się w 135 językach i została rozpowszechniona w 115 krajach.

Produkcja i rozpowszechnianie "Biblii dla dzieci" jest największym przedsięwzięciem organizacji. W tej chwili książka w nowej, poszerzonej wersji zawiera rozdział o weselu w Kanie galilejskiej i 31 nowych ilustracji. W przygotowaniu są dwa następne przekłady w języku maya dla Meksyku i języku songje dla Demokratycznej Republiki Konga.

Organizacja "Kirche in Not/Ostpriesterhilfe" (Kościół w Potrzebie / Pomoc Księżom na Wschodzie) postanowiła pierwotnie wydać Pismo Święte przeznaczone dla dzieci z krajów Trzeciego Świata, z okazji obchodzonego w 1979 r. Światowego Roku Dziecka. Organizacja sfinansowała wówczas ukazanie się 1,2 mln egzemplarzy po hiszpańsku, portugalsku, angielsku i francusku.

Wielki sukces tej inicjatywy sprawił, że w 5 lat później "Biblia dla dzieci" obiegła świat.

W niektórych rejonach Afryki i Amazonii (Brazylia) Biblia ta jest jedynym tekstem dla dzieci w ich własnym języku, stąd też spełnia tam ona również rolę podręcznika do nauki czytania.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama